Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 4927
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karkonosze: Niepełnosprawni wejdą w góry

Wtorek, 25 sierpnia 2009, 11:05
Aktualizacja: Środa, 26 sierpnia 2009, 6:08
Autor: Ania
Karkonosze: Niepełnosprawni wejdą w góry
Fot. Ania
Szlaki Karkonoskiego Parku Narodowego odzyskują dawny blask. W październiku zakończy się remont fragmentu Śląskiej Drogi, a w ubiegłym tygodniu rozpoczęto prace budowlane na czarnym szlaku w okolicach Jagniątkowa.

Remont Śląskiej Drogi trwa już drugi rok. Prowadzony jest on na odcinku od skrzyżowania z nartostradą „Złotówka”, przez Biały Jar do Domu Śląskiego. Od Kopy budowana jest ścieżka dla osób niepełnosprawnych. 600 tysięcy złotych na ten cel włodarze Karkonoskiego Parku Narodowego pozyskali z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W sprawę mocno zaangażowany był wydział ds. osób niepełnosprawnych urzędu marszałkowskiego. Całkowity koszt remontu to dwa miliony złotych. Zostanie w większości opłacony dotacją z fundacji Ekofundusz oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska we Wrocławiu.

W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się dwie duże inwestycje na terenie KPN. Pierwszy remont obejmuje czarny szlak 3 Drogą Sudecką do Kotła Jagniątkowskiego, drugi, największy, prowadzony jest na Ścieżce nad Reglami czyli zielonym szlakiem. Przebiega od Petrovki do Mokrej Przełęczy przez Śnieżne Kotły i Czarny Kocioł Jagniątkowski. Koszt remontu zielonego wyniesie 2 miliony 700 tysięcy złotych. Pieniądze na ten cel w pochodzą z dotacji z Unii Europejskiej. Prace budowlane na tych szlakach turystycznych będą trwać trzy lata.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1391
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group