Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 3654
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Niepełnosprawni walczą o bezpłatne miejsca parkingowe

Środa, 18 stycznia 2012, 9:00
Aktualizacja: Czwartek, 19 stycznia 2012, 8:19
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Niepełnosprawni walczą o bezpłatne miejsca parkingowe
Fot. RED
Ponad 600 osób podpisało się pod wnioskiem o ponowne rozpatrzenie przez radnych uchwały dotyczącej zasad korzystania z miejsc parkingowych przez osoby niepełnosprawne. Obecnie poza kopertami muszą oni płacić za pozostawienie aut. W miniony wtorek pismo zostało złożone na ręce przewodniczącego rady, Janusza Grodzińskiego.

Inicjatorem akcji zbierania podpisów jest Stanisław Mielczarek z Jeleniej Góry. Wspólnie z członkami założonego komitetu przez dwa miesiące zbierał on podpisy pod Inicjatywą Obywatelską Mieszkańców Jeleniej Góry dotyczącą zasad korzystania z miejsc parkingowych. Obowiązująca uchwała na równi traktuje bowiem osoby niepełnosprawne i zdrowe.

– Ta uchwała nas upokarza. W większości miast w Polsce niepełnosprawni parkują bezpłatnie lub płacą symboliczną kwotę za parkowanie poza kopertami. Chcemy, by tak było i u nas. Przyjeżdżają do Jeleniej Góry osoby niepełnosprawne z innych miast i nie są świadomi, że w stolicy Karkonoszy ktoś mógł wpaść na pomysł by pobierać opłaty za parking od osób niepełnosprawnych – mówi Stanisław Mielczarek.
W załączeniu inicjatorzy akcji złożyli obywatelski projekt nowej uchwały w tej sprawie, który poparło ponad 500 mieszkańców Jeleniej Góry i ponad 100 mieszkańców powiatu jeleniogórskiego.

- Od pana przewodniczącego rady usłyszeliśmy, że nasze pismo zostanie rozpatrzone i otrzymamy zaproszenie na sesję rady, na której omawiana będzie poruszona przez nas sprawa – mówi Stanisław Mielczarek.
Problemem już zajmował się Rzecznik Osób Niepełnosprawnych Stanisław Schubert, prezes Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych, ale jego apele mimo obietnic władz i radnych miasta, nie przyniosły żadnych rezultatów. Obecnie jest on pełnomocnikiem akcji.

Do sprawy wrócimy.

Czytaj również

Komentarze (75) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group