Poniedziałek, 14 czerwca
Imieniny: Elizy, Michała
Czytających: 6178
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Niepełnosprawni chcą zmiany uchwały parkingowej

Piątek, 14 października 2011, 8:45
Aktualizacja: 9:43
Autor: Angela
Od trzech dni niepełnosprawni mieszkańcy Jeleniej Góry i okolic zbierają podpisy przeciwko uchwale rady miasta z marca br., która określa zasady korzystania ze stref płatnego parkowania. – Ta uchwała nas upokarza. W większości miast w Polsce niepełnosprawni parkują bezpłatnie lub płacą symboliczną kwotę za parkowanie poza kopertami. Chcemy, by tak było i u nas – mówią inicjatorzy akcji.

Działania prowadzi Stanisław Mielczarek z Jeleniej Góry. Wspólnie z członkami założonego komitetu zbiera podpisy pod protestem przeciwko obowiązującej uchwale o parkowaniu. W ciągu trzech dni udało się zebrać niemal 300 głosów poparcia.

– By nasz wniosek został rozpatrzony musimy zebrać 500 głosów poparcia. Myślę, że nie będziemy mieli z tym żadnego problemu. Niepełnosprawni są oburzeni, że muszą płacić pełną kwotę za parkowanie poza wyznaczonymi miejscami, a w całej Polsce jest to darmowe lub za symboliczną opłatą. Co więcej nakłada się na nas kary za niewykupienie biletu i nęka się chorych ludzi. Tak nie może być. Chcemy, by miasto wprowadziło symboliczną opłatę za parkowanie osób niepełnosprawnych – mówi inicjator akcji.

Pismo wraz z podpisami ma trafić do prezydenta i rady miasta z końcem października br.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (37) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group