Niedziela, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 8835
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Niemcy zagrali z klasą

Niedziela, 2 lipca 2006, 0:00
Autor: rylit
Jelenia Góra: Niemcy zagrali z klasą
Fot. rylit
Fascynujące brzmienie organów ewangelickiego kościoła Zbawiciela w Cieplicach połączone z dzwonkami i chórem stanowiło o pięknie muzyki zagranej podczas pierwszego występu w ramach Cieplickich Koncertów Organowych.

W sobotę, w barokowej świątyni przy placu Piastowskim wystąpili kantorzy z Berlina (Biesdorf), zespół dzwonków ręcznych, pierwsza grupa dziecięca parafii ewangelickiej „Versöhnungskirchengemeide” z Berlina oraz chór pod dyrekcją Christiane Schetz.

Na zabytkowych organach, jednym z lepszych instrumentów na Dolnym Śląsku, zagrał Andreas Hillger, założyciel jak do tej pory pierwszego i jedynego zespołu dzwonków ręcznych w Berlinie.
Można było usłyszeć klasyczne przeboje Rinka, Purcella, Dreyera, Sain-Seans’a, Michela, Mozarta i Bacha.

Specyfika miejsca koncertu oraz rodzaj instrumentów, na których grali niemieccy artyści, zgromadziły w pięknych wnętrzach kościoła Zbawiciela wielu widzów z Jeleniej Góry, kuracjuszy z Niemiec i Polski przebywających aktualnie na leczeniu w cieplickim uzdrowisku.

Wysoki poziom pierwszego koncertu pozwala przypuszczać, że klasa następnych nie będzie niższa. Więcej informacji na plakatach w informatorach oraz w Internecie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group