Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 7712
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Niekończący się remont ulicy Zjednoczenia Narodowego

Środa, 10 lipca 2013, 6:55
Aktualizacja: Czwartek, 11 lipca 2013, 8:44
Autor: Przemek
Jelenia Góra: Niekończący się remont ulicy Zjednoczenia Narodowego
Fot. Przemek
Prace wodno–kanalizacyjne zostały w zdecydowanej większości ukończone w ubiegłym roku. Niestety od tego czasu nie udało się położyć nowej nawierzchni drogi przy ul Zjednoczenia Narodowego w Jeleniej Górze. Okoliczni mieszkańcy codziennie muszą przejeżdżać koleiny, wyboje i głębokie Sporym problem są też wystające metalowe elementy studzienek kanalizacyjnych.

Do dokończenia zostały tylko trzy przyłącza kanalizacyjne, niebawem nawierzchnia ulicy Zjednoczenia Narodowego będzie gotowa do całkowitej odbudowy – czyli położenia nowej nawierzchni asfaltowej. Wykonawcą kontraktu jest konsorcjum: Przedsiębiorstwo Budownictwa Górniczego i Energetycznego EGBUD Sp. z o.o. z siedzibą w Bogatyni – Lider oraz BUSKOPOL SA z siedzibą w Busku Zdrój – Partner Konsorcjum.

Jednak nie wszystkie prace będą wykonywane właśnie przez te firmy. Za odtworzenia nawierzchni jest odpowiedzialny podwykonawca, Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych. Uzyskaliśmy zapewnienie, że pod koniec przyszłego tygodnia SPRD powróci zwiększonymi siłami na odtworzenia w Cieplicach. W pierwszej kolejności dokończone zostaną prace na ul. Harcerskiej, a następnie odtwarzana będzie ul. Zjednoczenia Narodowego, gdzie do tego czasu zakończone już będą roboty instalacyjne w pasie drogowym. Odtwarzanie ul. Zjednoczenia Narodowego rozpocznie się od ul Jagiellońskiej w kierunku ul. Sprzymierzonych.

- Do czasu pełnego odtworzenia, wykonawca ma obowiązek utrzymywać przejezdność ulic. Niestety w tym czasie trzeba będzie się pogodzić ze zmniejszonym komfortem ich użytkowania. Przy tak szerokim froncie robót bardzo trudnym jest zapewnienie pożądanego stanu tymczasowych odtworzeń – mówi Marina Kaźmierkiewicz z PWiK Wodnik.

Skanalizowanie m.in. ulicy Zjednoczenia Narodowego było planowane od wielu lat. Dzięki funduszom unijnym udało się uzyskać spore dofinansowanie na tę inwestycję, która wchodzi w skład większego zadania o nazwie „Kanalizacja sanitarna i sieć wodociągowa –rejon lewobrzeżnych Cieplic”. Całkowity koszt przedsięwzięcia wyniósł ponad 93 mln zł, z czego 54 proc. stanowi dofinansowanie ze środków unijnych. Kontrakt obejmuje łącznie wykonanie 20 km sieci kanalizacyjnej z przyłączami oraz 16,5 km sieci wodociągowej z przyłączami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group