Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 5272
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Niedoróbki na Lubańskiej

Wtorek, 6 marca 2007, 0:00
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Niedoróbki na Lubańskiej
Fot. rylit
Nowe chodniki cieszą przechodniów. Kłopotem jest niestaranność w robotach wykończeniowych i wciąż trwająca modernizacja traktu.

Nie muszą brnąć już po kostki w błocie mieszkańcy ulicy Lubańskiej oraz ci, którzy w niedzielę podążają na coraz bardziej rozwijającą się cieplicką giełdę. Przejście ułatwia nowa nawierzchnia z kostki betonowej.

– Ale suchą nogą i tak się nie przejdzie, chyba że skacząc przez szerokie kałuże, które po opadach deszczu tworzą się w niektórych miejscach – zwraca uwagę Tadeusz Barański, który co niedzielę chodzi na ryneczek przy Lubańskiej.

Problem wynika najpewniej z nieudrożnionych studzienek kanalizacyjnych. – Jak spadną bardziej obfite deszcze i podmyją całą ulicę, wtedy obudzą się drogowcy, że coś źle zrobili – komentują ciepliczanie.

Remont Lubańskiej ciągnie się od kilku miesięcy. Łagodna w tym roku zima nie przyspiesza znacznie prac przy tym trakcie. Jego część wciąż jest rozkopana. Na montaż czekają nowe krawężniki.
Zgodnie z zapowiedziami modernizacja tej ulicy ma się zakończyć jeszcze w tym roku. Kiedy dokładnie? Nie sprecyzowano.

Przypomnijmy, że kierowcy niezbyt przychylnie ocenili pierwsze zmiany w ruchu drogowym w tym rejonie uzdrowiska. Chodzi o sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu Dworcowej, Sobieszowskiej i Lubańskiej, która w godzinach szczytu powoduje – zdaniem wielu – korki.
W opinii Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów oraz policji światła zdały egzamin. W miejscu, gdzie często dochodziło do wypadków i kolizji, teraz takie zdarzenia należą do rzadkości.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
227
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group