Niedziela, 13 czerwca
Imieniny: Antoniego, Lucjana
Czytających: 1972
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” pod lupą

Sobota, 18 czerwca 2011, 10:51
Aktualizacja: 10:52
Autor: Angela
Jelenia Góra: „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” pod lupą
Fot. Archiwum
W minioną środę jeleniogórska drogówka wzięła pod lupę niechronionych uczestników ruchu, czyli pieszych i cyklistów. Efektem tych działań było nałożenie 46 mandatów. Ukarano nie tylko pieszych i rowerzystów, ale również zmotoryzowanych, którzy przejeżdżali na czerwonym świetle i nawet nie myśleli by ustępować pierwszeństwa pieszym.

Akcja pod kryptonimem „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” była prowadzona przez jeleniogórską drogówkę od godz. 6.00 do 22.00. Efektem prowadzonych działań było ukaranie mandatami 32 pieszych.
- Nagminnym wykroczeniem popełnianym przez pieszych było przechodzenie na czerwonym świetle oraz w miejscu niedozwolonym – mówi podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Osiem mandatów nałożono też na kierowców, głównie za nie ustąpienie pierwszeństwa pieszym i nie stosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Mandaty otrzymało również sześciu rowerzystów, między innymi za nieprawidłowe przejeżdżanie przez przejście dla pieszych.

- Głównym celem prowadzonych działań było zdyscyplinowanie pieszych, rowerzystów
i motorowerzystów do przestrzegania obowiązujących przepisów z zakresu ruchu drogowego, a także uświadomienie tej grupie, że uczestnicząc w zdarzeniach drogowych pozbawieni są jakiejkolwiek ochrony – mówi podinsp. Edyta Bagrowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group