Czwartek, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 6528
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

„Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” pod lupą

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 18 czerwca 2011, 10:51
Aktualizacja: 10:52
Autor: Angela
Fot. Archiwum
W minioną środę jeleniogórska drogówka wzięła pod lupę niechronionych uczestników ruchu, czyli pieszych i cyklistów. Efektem tych działań było nałożenie 46 mandatów. Ukarano nie tylko pieszych i rowerzystów, ale również zmotoryzowanych, którzy przejeżdżali na czerwonym świetle i nawet nie myśleli by ustępować pierwszeństwa pieszym.

Akcja pod kryptonimem „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” była prowadzona przez jeleniogórską drogówkę od godz. 6.00 do 22.00. Efektem prowadzonych działań było ukaranie mandatami 32 pieszych.
- Nagminnym wykroczeniem popełnianym przez pieszych było przechodzenie na czerwonym świetle oraz w miejscu niedozwolonym – mówi podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Osiem mandatów nałożono też na kierowców, głównie za nie ustąpienie pierwszeństwa pieszym i nie stosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Mandaty otrzymało również sześciu rowerzystów, między innymi za nieprawidłowe przejeżdżanie przez przejście dla pieszych.

- Głównym celem prowadzonych działań było zdyscyplinowanie pieszych, rowerzystów
i motorowerzystów do przestrzegania obowiązujących przepisów z zakresu ruchu drogowego, a także uświadomienie tej grupie, że uczestnicząc w zdarzeniach drogowych pozbawieni są jakiejkolwiek ochrony – mówi podinsp. Edyta Bagrowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~tommi 18-06-2011 11:33
sam bylem swiadkiem w srode jak policjanci z drogowki przylapali na goracym uczynku goscia jak przechodzzil kolo pzm na wolnosci w niedozwolonym miejscu.
~ 18-06-2011 11:34
A jest może prawidłowe przejeżdżanie rowerzystów przez przejście dla pieszych? Rower bezwzględnie nalezy przeprowadzić na piechotkę drodzy rowerzyści o czym wielu z Was ewidentnie zapomina jest to łamanie przepisow ruchu drogowego a redakcja zamiast o tym przypominać pisze o nieprawidlowym przejeżdżaniu .Angela zastanów się, bo w każdym Twoim artykule wyskakują jakieś zonki
~piechur 18-06-2011 12:59
To jeleniogorska drogowka tylko w miniona srode wziela pod lupe niechronionych uczestnikow ruchu ?????? Ta ochrona polegala wylacznie na karaniu mandatami .W srode akcja a dopiero dzis chwalenie:))))Myslimy ze wiecej jest spraw na drodze i obok drog by drogowka sie wykazala.Ale ta lupa jest za mala wiec efekty zadne.
~ 18-06-2011 16:41
niech stana na wolnosci przy biedronce w cieplicach tez to jakas masakra jak przebiegaja z torbami
~sqandal 18-06-2011 17:03
no to jak to jest , ścieżka rowerowa na jednym chodniku z przejściem dla pieszych i pasy to co schodzimy z rowerów ( na pasach ) pomimo ze jedziemy scieżką rowerową ? no jak to sie ma do przepisów
*Piękny Roman* 18-06-2011 19:22
sqandal dobre pytanie postawiłeś...A tak na marginesie to może ktoś powinien też upominać tych pieszych którzy łażą po ścieżce rowerowo-pieszej przy Sudeckiej samym jej środkiem zamiast prawą stroną...Ale nie, lezie taki jeden z drugim samym środkiem jak święta krowa a rowerzysta musi się przeciskać bokiem bo czasami ani dzwonek nie pomaga, ani zwyczajne
~Krzyś 18-06-2011 19:47
Jeżeli przejście dla pieszych jest przecięciem drogi rowerowej, nie musimy zsiadać z roweru, a jedynie ustąpić pierwszeństwo przejazdu pojazdom znajdującym się na jezdni (w większości przypadków stoi znak STOP). W takich przypadkach przejście dla pieszych jest częścią drogi rowerowej.
~obsrwator 18-06-2011 21:19
prawa strona rower ma pierszenstwo!!!
~taki sobie 18-06-2011 21:32
Rowerzyści--- banda, troszkę jezdnią troszkę chodnikiem i aby do przodu pozdrawiam Was buraki i pseudo peletony utrudniające ruch. Zanim ominiecie dziurę w jezdni,kałużę itd. popatrzcie ,może w tym czasie jakieś auto Was wyprzedza........................................................jesteście bandą sobków
~kolarz 18-06-2011 22:03
taki sobie.......jestes przykladem d...lizmu i mam rade dla Ciebie wez szybko leki i pieszo udaj sie do szpitala w Boleslawcu tam na ciebie czekaja obys doszedl pustaczku i uwazaj by Cie rowerzysci nie rozjechali:))))
~romi 18-06-2011 22:04
rowerki te jadące ulicą powinny obowiązkowo posiadać lusterka i oświetlenie jedzie taki ogląda się do tyłu i już jest na środku drogi a policja powinna to egzekwować , a i jeszcze najgorsza zaraza rowerzysta meloman w słuchawkach jadąc ulicą w słuchawkach powinien dostać działę jak kierowca za komórę
~sssnaki 19-06-2011 9:11
18-06-2011 12:59 |~piechur| -słuszna uwaga -oficjalnie policja twierdzi że pomaga i to jest akcja "dla" niechronionych -a tak naprawdę kolejny pomyśł na łatanie dziury budżetowej!!!, 18-06-2011 17:03 |~sqandal| -zgadza się -a skoro policja chce dbać o bezpieczeństwo to zamiast wlepiać mandaty rowerzystą, powinna wlepiać mandaty za brak odpopowiednich przejść!! 18-06-2011 21:32 |~taki sobie| -Myślisz żed jadący rowerem jest zadowolony że musi omijać dziury??? -przecież to miała być niby STOLICA ROWEROWA -tylko dróg brak! -zgłoś to na policję, w końcu policja OBAJĄC O BEZPIECZEŃSTWO powinna również wlepiać mandaty za zły stan nawierzchni!!!! --kiedy będzie akcja DZIURA i polcja zacznie wlepiać mandaty nie popszkodowanym użytkownikom, a tym co tak naprawde maja nasze bezpieczeństwo gdzies!!!
~miejscowy 19-06-2011 10:32
słusznie pisze ssnaki - juz tylko ten aspekt sprawy: śmiać się jak ktoś pisze lub mówi o akcji - może lepiej AKCJI - dla poprawy bezpieczeństwa i czegoś tam, a polegającej na przyczajaniu się aby wlepić ileś mandatów za rzeczy błahe w porównaniu z rzeczywistymi sprawami dla tych służb.
~Logan 19-06-2011 10:42
Na ścieżce wzdłuż ulicy Sudeckiej widnieje znak, który wyraźnie mówi, że jest to droga dla rowerów i pieszych. Zgodnie z kodeksem "ierujący rowerem, korzystając z drogi dla rowerów i pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym." Tak więc wszyscy którzy dzwonią, lub wyzywają pieszych to są zwykłe chamy i prostaki. Ja używam słów "przepraszam" i "dziękuje" i nigdy nie mam problemów.
~Aniołeczek 19-06-2011 12:06
nie znaczy to również, że na drodze dla PIESZYCH I ROWERÓW piesi mogą iść środkiem- dobry zwyczaj nakazuje iść prawą stroną jezdni i reagować, o ile to jest możliwe, na sygnały dźwiękowe. Pieszy idący środkiem sam siebie naraża na niebezpieczeństwo. Inna rzecz,że obserwacją tej drogi na sudeckiej powinna się zając drogówka jest sprawa, że jezdza tamtedy zaprzegi konne i samochody, a jadacy/ idący ludzie muszą chodzić po trawie, jadacy z predkoscia musza sie modlić by nie wpasc do rowow, lub po prostu nie zrobic sobie krzywdy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group