Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 8357
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Miłków: Niebezpiecznie przez... reklamy

Czwartek, 10 lutego 2022, 6:01
Autor: WAC
Miłków: Niebezpiecznie przez... reklamy
Fot. Czytelnik
Na niefortunne i mogące sprawiać niebezpieczeństwo dla ruchu drogowego usytuowanie banerów reklamowych na skrzyżowaniu ulicy Spacerowej w Miłkowie z drogą powiatową Jelenia Góra - Karpacz wskazuje pan Jacek.
Na odcinku drogi powiatowej obok Miłkowa reklam jest już tak dużo, że niedługo zasłonią widok na Karkonosze. Dodatkowo na wyjeździe z ulicy Spacerowej swoim usytuowaniem ograniczają one widoczność kierowcom chcącym wjechać na drogę powiatową. Zwłaszcza jadąc wyższym, większym autem, nie można bezpiecznie się włączyć do ruchu w kierunku Jeleniej Góry, bo nie ma się pewności, czy jest bezpiecznie. Dotyczy to głównie planszy informacyjnej od strony Karpacza, którą - moim zdaniem - trzeba przenieść dalej o przynajmniej 50 m w stronę Karpacza.

Jako, że banery, na które wskazuje nasz Czytelnik znajdują się obok drogi powiatowej, z prośbą o interwencję zwróciliśmy się do Wydziału Dróg Powiatowych Starostwa Karkonoskiego.

Po wstępnym sprawdzeniu wiemy, że dwa spośród banerów na jakie wskazuje Czytelnik Jelonki.com stoją na działce prywatnej - mówi dyrektor Wydziału Dróg Powiatowych Grzegorz Pietrzak. - W takim przypadku decyzję o ich usunięciu może wydać jedynie Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. Kolejny baner częściowo znajduje się na działce powiatowej i w jego przypadku wystąpimy do właściciela o usunięcie tablicy lub też jej przesunięcie. W przypadku tablicy informacyjnej znajdującej się po drugiej stronie wylotu drogi, to znajduje się ona w powiatowym pasie drogowym. Po ustaleniu właściciela planszy wystąpimy do niego o jej przesunięcie.

Twoja reakcja na artykuł?

6
14%
Cieszy
8
19%
Hahaha
1
2%
Nudzi
0
0%
Smuci
10
23%
Złości
18
42%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (37)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
66
Tak
76%
Nie
14%
Było blisko...
11%
 
Głos ulicy
Wielka dziura – wjechałem w nią 2 razy
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
Inne wydarzenia
Przekroczył granice, skandal w Dubaju!
 
Kultura
Ponad Churami w Sobieszowie
 
Turystyka
Perełka odzyskuje blask – hotel Sanssouci w Karpaczu
 
Kultura
Sanie rogate – wczoraj i dziś
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group