Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 8007
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Niebezpieczne odpady na działce

Niedziela, 24 stycznia 2021, 9:12
Autor: WAC
Jelenia Góra: Niebezpieczne odpady na działce
Fot. archiwum
Kara do ośmiu lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez kamiennogórskich policjantów, który na działce gromadził niebezpieczne odpady.

Mieszkaniec Wałbrzycha podejrzewany jest o nielegalne składowanie niebezpiecznych dla środowiska lokalnego oraz dla zdrowia i życia ludzkiego odpadów poprodukcyjnych oraz żużla pohutniczego.

W toku postępowania policjanci ustalili, że proceder gromadzenia odpadów trwał już od dłuższego czasu - mówi asp. Paulina Basta z kamiennogórskiej policji. - Aby mieć pewność, że materiały gromadzone na terenie działki zlokalizowanej w gminie Kamienna Góra są niebezpieczne, niezbędne było wykonanie odpowiednich analiz i zasięgnięcie opinii specjalistów w tym zakresie. Ich wyniki potwierdziły przypuszczenia funkcjonariuszy.

Mężczyzna usłyszał zarzut w tej sprawie, do którego jednak się nie przyznał. Prokurator Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze podjął decyzję o zastosowaniu wobec 67 – latka wolnościowego środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego. Mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Jednak o wysokości tej kary zadecyduje sąd.

Twoja reakcja na artykuł?

8
25%
Cieszy
2
6%
Hahaha
4
13%
Nudzi
1
3%
Smuci
15
47%
Złości
2
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group