Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 7451
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nie zlikwidują żadnej ze szkół w powiecie

Wiadomości: powiat
Sobota, 7 lipca 2012, 8:58
Aktualizacja: 8:59
Autor: Agrafka
– Niż demograficzny nie wpłynie na stan szkolnictwa w powiecie jeleniogórskim w przyszłym roku szkolnym – twierdzi starosta Jacek Włodyga. – Tworzymy nowe profile, które przyciągną uczniów tj. policyjny czy ratownictwa medycznego. Przyszłością mogą okazać się także takie specjalności, jak obróbka plastiku i mechatronika – dodaje starosta.

- Podczas spotkania z dyrektorami szkół w powiecie jeleniogórskim ocenialiśmy warunki egzystencji jednostek, dla których jesteśmy organem nadzorującym. Doszliśmy wspólnie do wniosku, że nie ma powodu, by w nowym roku szkolnym likwidować którąś ze szkół z powodu zbyt małej liczby uczniów. Zwróciliśmy jednak uwagę, że dyrektorzy powinni tworzyć klasy profilowane, które zainteresowałyby młodzież – mówi Jacek Włodyga.

Ważny jest rozwój placówek szkolnych w kierunku zapotrzebowania na stanowiska pracy. Istnieje więc profil policyjny w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach, od nowego roku ruszy tam również klasa ratownictwa medycznego. Duże zapotrzebowanie jest na klasy, gdzie by uczono skomplikowanej obróbki plastyku, bo na takich fachowców jest w regionie zapotrzebowanie., podobnie jak na mechatroników, więc taki profil też warto tworzyć.

- Absolwentów kierunków z elementami mechatroniki potrzebuje Zakład Dr. Schneider . Chodzi o 300 miejsc pracy, a w perspektywie nawet do 900. Trzeba obecnie ściągać ludzi spoza powiatu do tej firmy. Lepiej od razu uświadamiać młodzież, że warto wybierać profile już na poziomie szkół średnich, których potrzebuje rynek pracy i gospodarka – dodaje Jacek Włodyga.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group