Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 4977
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nie wzywaj policji nadaremno

Piątek, 16 października 2009, 13:00
Aktualizacja: 13:01
Autor: TEJO
Nie dość, że prowadził po pijanemu auto, to jeszcze bezpodstawnie poprosił policjantów o interwencję. Wpadł, kiedy pijany jechał sprawdzić, czy stróże prawa zareagowali na jego sygnał.

Mowa o 42-latku, który upił się i koniecznie chciał sprawdzić szybkość reagowania stróżów prawa. Zadzwonił na policję w nocy z 15 na 16 października mówiąc, że brygadzista w jednej z jeleniogórskich firm jest nietrzeźwy.
Policjanci jadąc na to zgłoszenie, zauważyli samochód marki Renault Clio, którego sposób jazdy wskazywał, że kierujący może być pod wpływem alkoholu – mówi podinsp. Edyta Bagrowska z policji.

Mundurowi zatrzymali „podejrzanego” kierowcę do kontroli. W trakcie rozmowy policjanci wyczuli od mężczyzny wyraźny zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało blisko 1,5 promila.
Wkrótce okazało się, że to właśnie ten mężczyzna powiadomił policję o nietrzeźwym brygadziście i jechał sprawdzić szybkość reakcji stróżów prawa. Co dla zgłaszającego gorsze, brygadzista był trzeźwiutki, a sam 42-latek okazał się pracownikiem firmy, który chciał zrobić „dowcip” koledze, a w pracy nie pokazywał się od dwóch dni.

Ponadto policjanci ustalili również, że 42-latek tej samej nocy kilka razy wzywał policję na różnego rodzaju niepotwierdzone interwencje. Później tłumaczył się, że badał czas reakcji policji na zgłoszenie. – Swoim bezmyślnym działaniem blokował numer alarmowy policji oraz utrudniał pracę opóźniając czas reakcji funkcjonariuszy na rzeczywiste wykroczenia czy przestępstwa – mówi podinsp. E. Bagrowska.

Jeleniogórzanin trafił do policyjnego aresztu. Odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz za bezpodstawne wzywanie policji. Grozić mu kara pozbawienia wolności nawet do dwóch lat. Na jak długo kierujący straci prawo jazdy, zadecyduje sąd.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group