Czwartek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 5481
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nie wszyscy ciepliczanie mogą głosować w wyborach

Niedziela, 20 marca 2011, 11:08
Aktualizacja: Poniedziałek, 21 marca 2011, 7:50
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Nie wszyscy ciepliczanie mogą głosować w wyborach
Fot. Agrafka
Od 7.00 godziny trwają wybory do rady pomocniczej „Uzdrowisko Cieplice”. Jednak nie wszyscy ciepliczanie mogą oddać swój głos na wybranego przez siebie kandydata i są bardzo oburzeni tym faktem. Wybory trwać będą do godziny 19.00. Można zagłosować na 15 kandydatów.

Dyżurni Miejskiej Komisji Wyborczej wyjaśniają, że już wcześniej była informacja o tym, że w wyborach mogą wziąć udział jedynie osoby mieszkające na wyznaczonych ulicach, położonych niedaleko centrum Cieplic. – Ustalony został obszar uzdrowiskowy, w skład którego wchodzi 7 obwodów i 7 lokali wyborczych, ponieważ wybierana jest rada „Uzdrowiska Cieplice” – poinformowała Mirosława Michułko, dyżurna MKW.

Tymczasem w błąd mieszkańców wprowadzili sami kandydaci, którzy w swoim biuletynie wyborczym zamieścili informacje: „Celem powołania rady jednostki pomocniczej „Uzdrowisko Cieplice” jest wspieranie rozwoju Cieplic, poprzez udział przedstawicieli mieszkańców w rozpatrywaniu i podejmowaniu decyzji dotyczących dzielnicy. Po 2 latach Cieplice doczekały się pierwszych wyborów do Rady Dzielnicy. 20 marca 2011 roku mieszkańcy wybiorą swoich radnych, którzy reprezentować będą ich interesy”.

Z powyższego tekstu wynika jasno, że wybory dotyczą mieszkańców dzielnicy Cieplice, a nie jak się okazało terenu uzdrowiskowego. Mieszkańcy np. ulicy Junaków 2, których budynek przylega do Obwodowej Komisji Wyborczej numer 35 znajdującej się przy ulicy Junaków 2a, a nie są na listach wyborczych i nie mogą oddać głosu. Wiele osób pytało się z żalem, czy w takim razie już nie mieszkają w Cieplicach ?

– To jest paranoja, mieszkam w Cieplicach, a nie mogę zagłosować w wyborach. To jest jakiś poważny błąd organizacyjny. Jest to dla mnie niezrozumiałe. Tu zawsze głosowałem do rad, do sejmu, na prezydenta i myślałem, że będę mógł także zagłosować na radnych Cieplic. Mieszkam naprzeciwko komisji obwodowej. Z tego chyba wynika, że nie jesteśmy z Cieplic. No trudno myślałem, że spełnimy z żoną swój obowiązek obywatelski, a jednak nie udało się. Bardzo się zawiodłem – wyznał pan Eugeniusz, mieszkaniec ulicy Wolności 208 w Cieplicach.

Tymczasem ciepliczanie, którzy znaleźli się na listach wyborczych chcieliby, aby Cieplice stały się perełką Jeleniej Góry. – Chciałabym, żeby Cieplice były bardziej samodzielne, tak jak w latach 70. Jest bardzo dużo rzeczy do zrobienia w Cieplicach. Przede wszystkim należy odnowić elewacje budynków, naprawić chodniki i ulice. Zadbać o szybką budowę basenu termalnego, który jest przyszłością nie tylko Cieplic, ale także Jeleniej Góry. Wody termalne są drugą po Śnieżce, największą atrakcją naszego regionu i należy to jak najbardziej wypromować. Jednak woda uzdrowiskowa nie powinna być jedynie dla kuracjuszy, ciepliczanie powinni mieć zniżki na korzystanie z termalnych wód – powiedziała Halina, mieszkanka Cieplic.

Częściowe wyniki głosowania poznamy jutro. Pełne – nieco później. O 15 mandatów walczy 51 kandydatów. Zwycięzcy zasiądą w radzie dzielnicy i nie będą pobierali diety za swoją pracę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (35) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group