Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 9041
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

KARKONOSZE: Nie śmieć na szlakach

Poniedziałek, 10 maja 2010, 8:58
Aktualizacja: 8:59
Autor: Ania
KARKONOSZE: Nie śmieć na szlakach
Fot. MJ
Pracownicy Karkonoskiego Parku Narodowego apelują o nie wyrzucanie nawet drobnych śmieci na szlakach. Ostatnio w Jagniątkowie ktoś pozostawił stary telewizor i zamrażarkę.

– Śmiecenie jest chyba zakorzenione w mentalności Polaków. Pozostawiam to zawsze ocenie innych osób, bo takich rzeczy po prostu się nie robi – mówi Michał Makowski, rzecznik prasowy Karkonoskiego Parku Narodowego. – Naszego parku ze względu na usytuowanie, dzikie wysypiska śmieci praktycznie nie dotyczą.

– Zdecydowanie większy problem związany jest ze śmieceniem na szlakach. Osoby, które wchodzą do lasu z butelką, powinny z nią wrócić – dodaje Makowski. Za wyrzucanie śmieci na terenie KPN-u grozi mandat. W większości przypadków strażnicy stosują jednak pouczenie.

Ważne jest, aby turyści i mieszkańcy Karkonoszy rozumieli, że o te tereny powinni dbać wszyscy. Strażnicy zwracają uwagę także na rodziców, którzy nie reagują, gdy ich dzieci wyrzucają butelki czy różnego rodzaju opakowania w lasach i na górskich szlakach. Na terenie KPN-u działają firmy sprzątające, głównie dzięki nim udaje się utrzymać czystość.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group