Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7024
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Nie siedź w niedzielę w domu. Wybierz się na narciarską wycieczkę z przewodnikiem

Czwartek, 6 grudnia 2012, 10:35
Aktualizacja: 10:44
Autor: Org
PTTK Oddział „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze zaprasza na wycieczkę na nartach śladowych z przewodnikiem. Planowana jest ona 9 grudnia (niedziela). Spotkanie uczestników o godz. 9.00 na przystanku PKP w Jakuszycach. Można tam dojechać własnym środkiem lokomocji lub autobusem PKS z dworca kolejowego w Jeleniej Górze o godz. 7.35. Autobus dojeżdża do dworca PKP Szklarska Poręba Górna na godz.8.32. Tam przesiadka na szynobus czeski, który odjeżdża o godz. 8.40 i jedzie do Jakuszyc, gdzie będzie oczekiwał przewodnik sudecki Janusz Perz ( tel. 600 034 715).

Planowa trasa wędrówki: Jakuszyce – Polana Jakuszycka – Droga Orla – schronisko Orle. Tam przerwa, a po niej powrót do Jakuszyc. Powrót do Jeleniej Góry autobusem PKS z Polany Jakuszyckiej o godz. 15.05.
Jest to pierwsza wycieczka narciarska, następne będą ogłaszane w czwartki na stronach: www.pttk-jg.pl i www.przewodnik-sudecki.pl .

Uczestnicy wycieczki we własnym zakresie ubezpieczają się od następstw nieszczęśliwych wypadków, a członkowie PTTK z opłaconą składką objęci są ubezpieczeniem zbiorowym. Wycieczki są bezpłatne, nie trzeba się nigdzie zapisywać. Uczestnicy pokrywają koszty swoich dojazdów.

Organizator narciarskich wypraw - PTTK „Sudety Zachodnie” - zaplanował cykl wycieczek, polegających na wędrowaniu nie zawsze po przygotowanych śladach narciarskich, ale także po terenie nieprzygotowanym w Sudetach Zachodnich. Będą wyprawy w Góry Izerskie, Rudawy Janowickie, Góry Kaczawskie i Karkonosze, a także na czeską stronę.

Pierwsze wycieczki będą łatwe i krótkie. - Należy mieć z sobą: narty do turystyki narciarskiej z kijkami. Polecamy narty tzw. śladowe, z łuską pod stopą lub z mini foką. Są one zazwyczaj trochę szersze niż klasyczne narty biegowe, które dla naszych wędrówek nie są polecane. Ponadto wskazane jest posiadanie plecaka termosem z gorącym napojem oraz z prowiantem. Trzeba też pamiętać o stosownym ubiorze – radzą organizatorzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group