Czwartek, 9 lutego
Imieniny: Apolonii, Cyryla
Czytających: 9671
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: (Nie) na złamanie karku

Czwartek, 27 kwietnia 2006, 0:00
Autor: TEJO
Jelenia Góra: (Nie) na złamanie karku
Fot. TEJO
Specjalna nawierzchnia oraz rampy zainstalowane na podwórku Międzyszkolnego Ośrodka Sportu mają ułatwić rozrywkę amatorom jazdy na rolkach i deskorolkach.

To jeden z dwóch tak zwanych skate parków, które powstały w Jeleniej Górze. Rolkarze i deskorolkarze mogli wyżywać się też na specjalnych rampach zainstalowanych w „dołku” przy ulicy Ogińskiego na osiedlu Zabobrze.
Z kasy miasta wydano na nie około 100 tysięcy złotych.

Z braku miejsca do uprawiania swojego hobby często okupowali teren przed Teatrem Norwida oraz nieopodal fontanny u zbiegu ulic Wolności i Wojska Polskiego. Nie podobało się to przechodniom, którzy obawiali się zderzenia z wielbicielami ekstremalnej jazdy niemal w środku miasta.

Miejsca, gdzie mogliby bezpiecznie dla siebie i innych pojeździć amatorzy przebojowej jazdy na rowerze, wciąż brakuje. Nie dziwi, więc, fakt, że mkną oni po śródmiejskim deptaku. Upodobali sobie też plac Ratuszowy, a zwłaszcza amfiteatralne schody.

Na razie nic nie wskazuje na to, aby powstał w stolicy Karkonoszy duży park, który zapewniłby bezpieczną rozrywkę amatorom popularnych rolek, desek i wyczynowych rowerów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
524
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group