Środa, 28 lipca
Imieniny: Aidy, Marceli, Wiktora
Czytających: 7178
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: (Nie) na złamanie karku

Czwartek, 27 kwietnia 2006, 0:00
Autor: TEJO
Jelenia Góra: (Nie) na złamanie karku
Fot. TEJO
Specjalna nawierzchnia oraz rampy zainstalowane na podwórku Międzyszkolnego Ośrodka Sportu mają ułatwić rozrywkę amatorom jazdy na rolkach i deskorolkach.

To jeden z dwóch tak zwanych skate parków, które powstały w Jeleniej Górze. Rolkarze i deskorolkarze mogli wyżywać się też na specjalnych rampach zainstalowanych w „dołku” przy ulicy Ogińskiego na osiedlu Zabobrze.
Z kasy miasta wydano na nie około 100 tysięcy złotych.

Z braku miejsca do uprawiania swojego hobby często okupowali teren przed Teatrem Norwida oraz nieopodal fontanny u zbiegu ulic Wolności i Wojska Polskiego. Nie podobało się to przechodniom, którzy obawiali się zderzenia z wielbicielami ekstremalnej jazdy niemal w środku miasta.

Miejsca, gdzie mogliby bezpiecznie dla siebie i innych pojeździć amatorzy przebojowej jazdy na rowerze, wciąż brakuje. Nie dziwi, więc, fakt, że mkną oni po śródmiejskim deptaku. Upodobali sobie też plac Ratuszowy, a zwłaszcza amfiteatralne schody.

Na razie nic nie wskazuje na to, aby powstał w stolicy Karkonoszy duży park, który zapewniłby bezpieczną rozrywkę amatorom popularnych rolek, desek i wyczynowych rowerów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group