Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 8385
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: "Nie" dla ministra Przemysława Czarnka

Środa, 14 października 2020, 7:08
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: "Nie" dla ministra Przemysława Czarnka
Fot. Agnieszka Kumek
W wielu miejscach kraju odbywają się akcje mające na celu pokazać sprzeciw wobec nominacji Przemysława Czarnka na ministra edukacji i nauki. Wczoraj (13.10) swoje obawy wyrazili uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych, a na dzisiaj (14.10) planowane jest spotkanie na Placu Ratuszowym, z inicjatywy młodzieżówek Lewicy.

Inicjatywa w jeleniogórskim Ekonomie wyszła od uczniów i przyłączyli się do niej nauczyciele. Jak podkreślają, sprzeciw wobec nominacji P. Czarnka jest efektem jego wypowiedzi i poglądów głoszonych przed wyborami, które nie licują z przyznanym mu stanowiskiem, przeczą zasadom wpajanym w szkołach, czyli tolerancją, empatią.

Jego ostatnie zachowanie było całkowicie pozbawione zdrowego rozsądku i niezgodne z zaleceniami - dodają.

Polityk Zjednoczonej Prawicy "zasłynął" takimi wypowiedziami jak:

Brońmy nas przed ideologią LGBT i skończmy słuchać tych idiotyzmów o jakichś prawach człowieka, czy jakiejś równości. Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym i skończmy z tą dyskusją (TVP Info, czerwiec 2020).

Jak się pierwsze dziecko rodzi w wieku 30 lat, to ile ich można urodzić? To są konsekwencje mówienia kobietom, że nie muszą robić tego, do czego zostały przez pana Boga powołane (www.rp.pl, październik 2019).

Z kolei na dzisiaj (14.10) młodzieżówka Lewicy zaplanowała spotkanie na Placu Ratuszowym - w reżimie sanitarnym - początek o godz. 14:00.

Twoja reakcja na artykuł?

41
46%
Cieszy
19
21%
Hahaha
6
7%
Nudzi
2
2%
Smuci
7
8%
Złości
14
16%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (153)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group