Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 7555
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nie chcą wiercić w uzdrowisku

Piątek, 23 kwietnia 2010, 8:06
Aktualizacja: 8:07
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Nie chcą wiercić w uzdrowisku
Fot. ......
Wczoraj miały zostać otwarte oferty w przetargu na wyłonienie wykonawcy na zadanie dotyczące inwestycji „Termy cieplickie – dolnośląskie centrum rekreacji wodnej”. Żadna z firm do przetargu nie stanęła, przez co unieważniono go. Miasto ogłosi teraz drugi, a o jego wynikach dowiemy się za około dwa tygodnie.

– Nie zmieniamy terminu wykonania samych prac, chcemy aby zasadnicze zadania były wykonane do końca lipca – mówi Mirosława Dzika, naczelnik wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.
Dlaczego w pierwszym postępowaniu przetargowym nie została złożona ani jedna oferta? Być może ze względu na to, że jest to zadanie na specjalistyczne roboty, do wykonywania których uprawnienia ma szacunkowo niewiele firm w kraju.

– Szacujemy, że na rynku polskim jest około pięciu firm, które zajmują się wykonywaniem takich robót. Poza tym firmy składające ofertę muszą zaświadczyć swoje doświadczenie dokumentem potwierdzającym, że w ostatnich pięciu latach wykonywały roboty o podobnym zakresie – mówi Mirosława Dzika.
Jeśli w drugim przetargu kolejny raz żadna z firm nie złoży dokumentów, ustawa o zamówieniach publicznych daje miastu możliwość podjęcia negocjacji z firmami bez ogłaszania przetargu.
– Jesteśmy więc pewni, że uda nam się znaleźć wykonawcę na to zadanie – mówi pani naczelnik wydziału.

W marcu natomiast wyłoniony został inżynier kontaktu na to zadanie. Przetarg kwotą 603 tys. 900 zł wygrała wówczas firma PM Group Polska , sp. zo.o. z Wrocławia, firma zagraniczna, która w Polsce działa i ma swoją siedzibę od wielu lat.

Termy cieplickie mają stanąć nieopodal Parku Zdrojowego w Cieplicach na terenie nabytym przez miasto od PM Poland o powierzchni 1,4 ha. Rozpoczęcie budowy planowany był na I kwartał 2010 roku, zakończenie na ostatni kwartał 2011 roku.
Projekt term cieplickich zakłada wykonanie całorocznego kompleksu basenowo – rekreacyjnego z wykorzystaniem wód termalnych o właściwościach leczniczych i profilaktycznych. Na parterze obiektu ma się pojawić hol, portiernia, szatnie, toalety, stanowiska kasowe wyposażone w system obsługi klienta, natryski, przebieralnie wyposażone w 450 szafek i sieć basenów, brodzików i wodnych atrakcji. Basen rekreacyjny będzie wykonany ze stali nierdzewnej o powierzchni lustra wody ponad 438 metrów kw. i głębokości od 1,10 do 1,60 m. Będzie on wyposażony w cztery tory do pływania o długości 25 metrów i liczne atrakcje tj. leżanki wodne, dziką rzekę, gajzery wodne, tryskacze, grzybek i grotę wodną. Pojawią się tu również dwa brodziki z atrakcjami, baseny termalne, zjeżdżalnie, jacuzzi, zespół odnowy biologicznej i zespół rekreacyjny z basenem zewnętrznym o powierzchni ponad 334 m kw. Na poziomie piętra + 4,00 pojawi się zespół gastronomiczne z zapleczem na około 40 osób i antresola widokowa. Poziom + 6,00 ma zostać zarezerwowany na zaplecza socjalne dla pracowników i salę wielofunkcyjną. Szacuje się, że pracę w tym obiekcie znajdzie około 20 osób. Szacowana wartość inwestycji to 55 mln złotych, z czego ponad 18 mln zł będzie stanowiło dofinansowanie unijne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
260
Tak
31%
Nie
63%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group