Piątek, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 2969
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nie chcą wiercić w uzdrowisku

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 23 kwietnia 2010, 8:06
Aktualizacja: 8:07
Autor: Angela
Fot. ......
Wczoraj miały zostać otwarte oferty w przetargu na wyłonienie wykonawcy na zadanie dotyczące inwestycji „Termy cieplickie – dolnośląskie centrum rekreacji wodnej”. Żadna z firm do przetargu nie stanęła, przez co unieważniono go. Miasto ogłosi teraz drugi, a o jego wynikach dowiemy się za około dwa tygodnie.

– Nie zmieniamy terminu wykonania samych prac, chcemy aby zasadnicze zadania były wykonane do końca lipca – mówi Mirosława Dzika, naczelnik wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.
Dlaczego w pierwszym postępowaniu przetargowym nie została złożona ani jedna oferta? Być może ze względu na to, że jest to zadanie na specjalistyczne roboty, do wykonywania których uprawnienia ma szacunkowo niewiele firm w kraju.

– Szacujemy, że na rynku polskim jest około pięciu firm, które zajmują się wykonywaniem takich robót. Poza tym firmy składające ofertę muszą zaświadczyć swoje doświadczenie dokumentem potwierdzającym, że w ostatnich pięciu latach wykonywały roboty o podobnym zakresie – mówi Mirosława Dzika.
Jeśli w drugim przetargu kolejny raz żadna z firm nie złoży dokumentów, ustawa o zamówieniach publicznych daje miastu możliwość podjęcia negocjacji z firmami bez ogłaszania przetargu.
– Jesteśmy więc pewni, że uda nam się znaleźć wykonawcę na to zadanie – mówi pani naczelnik wydziału.

W marcu natomiast wyłoniony został inżynier kontaktu na to zadanie. Przetarg kwotą 603 tys. 900 zł wygrała wówczas firma PM Group Polska , sp. zo.o. z Wrocławia, firma zagraniczna, która w Polsce działa i ma swoją siedzibę od wielu lat.

Termy cieplickie mają stanąć nieopodal Parku Zdrojowego w Cieplicach na terenie nabytym przez miasto od PM Poland o powierzchni 1,4 ha. Rozpoczęcie budowy planowany był na I kwartał 2010 roku, zakończenie na ostatni kwartał 2011 roku.
Projekt term cieplickich zakłada wykonanie całorocznego kompleksu basenowo – rekreacyjnego z wykorzystaniem wód termalnych o właściwościach leczniczych i profilaktycznych. Na parterze obiektu ma się pojawić hol, portiernia, szatnie, toalety, stanowiska kasowe wyposażone w system obsługi klienta, natryski, przebieralnie wyposażone w 450 szafek i sieć basenów, brodzików i wodnych atrakcji. Basen rekreacyjny będzie wykonany ze stali nierdzewnej o powierzchni lustra wody ponad 438 metrów kw. i głębokości od 1,10 do 1,60 m. Będzie on wyposażony w cztery tory do pływania o długości 25 metrów i liczne atrakcje tj. leżanki wodne, dziką rzekę, gajzery wodne, tryskacze, grzybek i grotę wodną. Pojawią się tu również dwa brodziki z atrakcjami, baseny termalne, zjeżdżalnie, jacuzzi, zespół odnowy biologicznej i zespół rekreacyjny z basenem zewnętrznym o powierzchni ponad 334 m kw. Na poziomie piętra + 4,00 pojawi się zespół gastronomiczne z zapleczem na około 40 osób i antresola widokowa. Poziom + 6,00 ma zostać zarezerwowany na zaplecza socjalne dla pracowników i salę wielofunkcyjną. Szacuje się, że pracę w tym obiekcie znajdzie około 20 osób. Szacowana wartość inwestycji to 55 mln złotych, z czego ponad 18 mln zł będzie stanowiło dofinansowanie unijne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~. 23-04-2010 9:04
Buahahahhahaha :) I historia znów zatoczyła koło - i tak od lat
~socjalista 23-04-2010 9:30
nic z tego nie będzie termy winny być przy Sobieszowskiej ,otwarty teren ,firmy wiertnicze boją się wiercić tak blisko parku ,mogą wystąpić nie przewidziane sprawy a później odszkodowania!I znowu chałupnictwo,amatorszczyzna!!
~:-) 23-04-2010 11:17
Kogo oni wkręcają :-) chore jest to miasto jelenia góra
~coś chyba nie tak 23-04-2010 11:40
zatrudnieni 20 osób??? To mają zamiar otworzyć basenik? Czy kompleks???
~xxx 23-04-2010 13:20
proponuję jak zwykle w Jeleniej zatrudnić kółko z Siedlęcina,oni to może i nawet do ropy się dowiercą
~ 23-04-2010 15:24
J ak zwykle !!!! I kwartał chyba minął a rozpoczęcia niettttt. Jaki gospodarz takie inwestycje ! I obrębalski zastanawia się czy startować w wyborach ! SMIECHU WARTE .On już swoje pokazał.
~bang 23-04-2010 15:56
nie wiem czy jest jakis sens o tym pisać i komentować...wieczne niepowodzenia i zapewnienia...nudny ten temat się robi
~specjalista drugi 23-04-2010 19:05
Moim zdaniem termy powinny powstać na terenie byłego basenu w Sobieszowie. Wiem , że prace wiertnicze w Parku Zdrojowym i wypływająca woda z odwiertu spowodowała obniżenie ciśnienia wody w Uzdrowisku Cieplice. Sam byłem tego naocznym świadkiem, kiedy woda gorąca z tryskającej fontanny stopniowo obniżała swoje ciśnienie w końcu przestała lecieć. Nie widzę wykorzystania wód termalnych na potrzeby basenów termalnych. Trzeba będzie zamknąć podupadłe uzdrowisko. Panowie rajcy pójdźcie po rozum do głowy zmięcie lokalizację na Sobieszów , bo będzie to następny inwestycyjny bubel , a miasto będzie musiało wypłacić odszkodowanie Uzdrowisku Cieplice.
~romi 23-04-2010 21:51
Zaplecze gastronomiczne na 40 osób ! To będą zapisy na wolne stoliki , czy obiekt powstanie z myślą o wybrańcach , o ile powstanie ?! Panowie ,,RAJCY" byle jaki market z byle jakim towarem ma lepszą lokalizację w tym mieście niż tak ważny dla nas obiekt no chyba że z góry zakładacie że to nie dla wszystkich ma być i tylko wszyscy mamy za to płacić ?!
~gorol 24-04-2010 5:15
piipi>Jakie zastrzeżenia?że "socjalista " czy otak wczesnej porze?
~ 24-04-2010 7:43
Przecież jest odwiert w parku i wystarczy odkręcic zawór- takie argumenty przedstawił Pan prezydent uzasadniając wybór miejsca budowy basenów termalnych. Czyżby znowu mijał sie z prawdą?
~ZABOBRZANIN 24-04-2010 7:52
A czytał ktoś z was te warunki przetargu ? Może Rydzyk ma takie uprawnienia i ubezpieczenie OC firmy na 2.000.000 pln... Oni chcieli by też super firmę za parę groszy posiadajacą max wymagań...
~Jano 24-04-2010 8:37
no i już po basenach , nikt w tym miejscu nie wybuduje sadzawki która nie ma racji bytu p.Obrębalski,zły pomysł to był albo po protu nie przemyślana decyzja jak zresztą wiele pańskich pionierskich pomysłów

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group