Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 3787
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nie będzie podwyżki opłaty targowej

Wtorek, 17 listopada 2015, 17:35
Aktualizacja: Czwartek, 19 listopada 2015, 8:37
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Nie będzie podwyżki opłaty targowej
Fot. Przemek Kaczałko
Kupcy z Targowiska Zabobrze doszli do porozumienia z prezydentem ws. opłat targowych. – Nie jest to idealne rozwiązanie, natomiast na dzień dzisiejszy cieszymy się, że nie zostało to podwyższone jak w pierwotnym projekcie – ocenił prezes spółki kupieckiej Stanisław Sudoł.

Obecnie za jeden metr kwadratowy na jeleniogórskim Targowisku Zabobrze kupcy płacą czynsz Miastu, płacą również podatek od gruntu za ten sam metr kwadratowy, płacą podatek od budowli za metr kwadratowy, na którym ta budowla stoi i jeszcze płacą opłatę targową, która miała być podwyższona. - Cztery opłaty za jeden metr kwadratowy to niebywałe i niesłychane – powiedział prezes spółki kupieckiej Stanisław Sudoł. - Dalsze obciążenia, dociskanie budżetu kolanem kosztem przedsiębiorców lokalnych jest błędem – argumentował szef Targowiska Zabobrze.

- Pierwsza propozycja spotkała się z niezadowoleniem. Zgłoszono poprawki, które nie uszczuplają w sposób zasadniczy dochodów miasta, w związku z tym zdecydowaliśmy się ją przyjąć – powiedział prezydent Marcin Zawiła.

Zmiana, jaką wprowadzono do uchwały to zdjęcie progów, które obowiązywały dotychczas. - To było krzywdzące, bo w poprzedniej uchwale mowa była o opłacie od 1 metra do 6 metrów. Bez względu na to, czy ktoś zajmował 1 metr czy 6 metrów, płacił 8,40 zł. W tej chwili udało się to uprościć i kto, ile zajmuje – za tyle płaci. To sprawiedliwe – powiedział S. Sudoł.

Podczas XVII sesji Rady Miejskiej Jeleniej Góry procedowano również nad innymi zmianami w opłatach lokalnych, o czym poinformujemy w kolejnych artykułach.

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group