• Niedziela, 20 października 2019
  • Godz. 20:40
  • Imieniny: Ireny, Kleopatry
  • Czytających: 6664
  • Zalogowanych: 9
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Nie będzie podwyżki opłaty targowej

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 17 listopada 2015, 17:35
Aktualizacja: Czwartek, 19 listopada 2015, 8:37
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Kupcy z Targowiska Zabobrze doszli do porozumienia z prezydentem ws. opłat targowych. – Nie jest to idealne rozwiązanie, natomiast na dzień dzisiejszy cieszymy się, że nie zostało to podwyższone jak w pierwotnym projekcie – ocenił prezes spółki kupieckiej Stanisław Sudoł.

Obecnie za jeden metr kwadratowy na jeleniogórskim Targowisku Zabobrze kupcy płacą czynsz Miastu, płacą również podatek od gruntu za ten sam metr kwadratowy, płacą podatek od budowli za metr kwadratowy, na którym ta budowla stoi i jeszcze płacą opłatę targową, która miała być podwyższona. - Cztery opłaty za jeden metr kwadratowy to niebywałe i niesłychane – powiedział prezes spółki kupieckiej Stanisław Sudoł. - Dalsze obciążenia, dociskanie budżetu kolanem kosztem przedsiębiorców lokalnych jest błędem – argumentował szef Targowiska Zabobrze.

- Pierwsza propozycja spotkała się z niezadowoleniem. Zgłoszono poprawki, które nie uszczuplają w sposób zasadniczy dochodów miasta, w związku z tym zdecydowaliśmy się ją przyjąć – powiedział prezydent Marcin Zawiła.

Zmiana, jaką wprowadzono do uchwały to zdjęcie progów, które obowiązywały dotychczas. - To było krzywdzące, bo w poprzedniej uchwale mowa była o opłacie od 1 metra do 6 metrów. Bez względu na to, czy ktoś zajmował 1 metr czy 6 metrów, płacił 8,40 zł. W tej chwili udało się to uprościć i kto, ile zajmuje – za tyle płaci. To sprawiedliwe – powiedział S. Sudoł.

Podczas XVII sesji Rady Miejskiej Jeleniej Góry procedowano również nad innymi zmianami w opłatach lokalnych, o czym poinformujemy w kolejnych artykułach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Boss 17-11-2015 17:53
W tym artykule nie ma jednej bardzo ważnej informacji ile z tych wymienionych opłat obejmuje markety w naszym mieście może ktoś w końcu obnaży ten cudowny wpływ powstających galerii na rozwój miasta ile podatków płacą ile ma z tego budżet skoro pan Zawiła tak bardzo martwi się o wpływy do kasy miejskiej to chyba są bardzo istotne informacje
~ 17-11-2015 19:10
po co podnosić zamiast mercedesa będą mieli mercedesa i BMW w rok:-)wille to już od dawna mają itd.:-)
~ 17-11-2015 20:30
co wy gadacie ,oni są biedni
~lx 17-11-2015 20:46
Pan Sudoł "mija się z prawdą". Jeżeli ktoś na targowisku płaci podatek, to za tą samą powierzchnię objętą podatkiem opłaty targowej nie uiszcza. Chyba, że zrobi sobie tzw. "wystawkę", to za ten "nadmetraż" jak najbardziej należy zapłacić opłatę targową. Tyle, że wówczas nie płaci za ten zajęty dodatkowo teren podatku. A czynsz to akurat pobiera spółka, której Pan Sudoł przewodzi jako prezes, więc to nie jest przychód miasta.
~Pan Sudoł 18-11-2015 6:46
Prawda. Czynsz pobiera Spółka i w zębach miastu oddaje...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group