Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 4160
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nie będzie Alei Gwiazd w Jeleniej Górze

Piątek, 2 września 2016, 9:15
Aktualizacja: Sobota, 3 września 2016, 7:23
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Nie będzie Alei Gwiazd w Jeleniej Górze
Fot. Przemek Kaczałko
To już przesądzone. Alei Gwiazd w Jeleniej Górze nie będzie. Mimo deklaracji władz miasta sprzed ponad roku oraz wykonanej pracy przez Konrada Tomaszewskiego, o atrakcję turystyczną wzbogaciła się Bystrzyca Kłodzka zamiast stolicy Karkonoszy. Artysta nie ukrywa rozczarowania niedotrzymaniem słowa przez prezydenta Marcina Zawiłę.

Dlaczego 15 miesięcy od czasu deklaracji władz miasta i rozpoczętych działań przez lokalnego artystę, nadal nie możemy przemierzać filmową ścieżką? - Aleja Gwiazd jest, natomiast pojawiła się w zupełnie innym miejscu niż to było planowane pierwotnie. Pan prezydent, tradycyjnie zresztą, nie dotrzymał słowa robiąc brzydkiego psikusa mi i mieszkańcom Jeleniej Góry. W efekcie kolejne elementy Alei Gwiazd jadą do Bystrzycy Kłodzkiej – powiedział Konrad Tomaszewski.

Jak dotąd artysta sportretował ponad 20 osób, m.in. Janusza Majewskiego, Krzysztofa Zanussiego, Jerzego Hoffmana, Kazimierza Kutza, Roberta Gonerę. Jednocześnie Konrad Tomaszewski zapowiada, że na październik szykuje pożegnalną wystawę w przestrzeni miejskiej, na której zaprezentuje efekt współpracy z wielkimi ludźmi kultury.

- Dość prominentny kolega partyjny pana Zawiły kiedyś powiedział, że woli dwa razy dobrze obiecać, niż raz dotrzymać słowa. Myślę, że coś jest na rzeczy – stwierdził Tomaszewski deklarując, że zdecydował się opuścić Jelenią Górę.

- Dzwoniła do mnie pani z informacji turystycznej pytając, czy Galeria Gwiazd jeszcze istnieje. Powiedziałem, że tak – była bardzo zdziwiona. Powiedziała, że wszyscy pozostali uciekli. Uważam, że w takich sytuacjach należy iść z prądem, a nie pod prąd i skoro wszyscy uciekają, to dlaczego ja mam zostać? - kontynuował Konrad Tomaszewski. Już 4 września w Bystrzycy Kłodzkiej swoje wizerunki w Alei Gwiazd będą odkrywać Grażyna Wolszczak i Janusz Majewski.

Czy zdaniem prezydenta brak Alei Gwiazd w Jeleniej Górze to strata dla miasta? - Na pewno tak. Twórca tej Alei Gwiazd przybył do Jeleniej Góry przed pięcioma laty. Powiedział, że jedyna rzecz, której mu potrzeba, to lokal, w którym mógłby prowadzić działalność. W myśl zasady, że artystów zapraszamy, taki lokal dostał. Później, mam wrażenie, że miał oczekiwania dotyczące rozwoju swojego przedsięwzięcia, ale przy tak rozbudowanym finansowaniu kultury nie mogliśmy tego finansować. To wybór każdego wolnego artysty – powiedział Marcin Zawiła podkreślając, że nikomu nie może zagwarantować pełnego finansowego działalności twórczej.

W efekcie K. Tomaszewski zamierza opuścić Jelenią Górę, więc nie będzie też Galerii Gwiazd, która znajduje się przy ul. Bartka Zwycięzcy 1. - Dobrze pamiętam naszą pierwszą rozmowę, kiedy sprawę stawialiśmy dość jasno – były i są projekty europejskie, a my lokal na preferencyjnych warunkach jesteśmy w stanie przydzielić – dodał prezydent Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (51)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group