Wtorek, 27 lipca
Imieniny: Julii, Natalii
Czytających: 4547
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nerwowo na „Wysokiej łące”. Będzie fuzja?

Wtorek, 8 lutego 2011, 16:30
Aktualizacja: 16:32
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Nerwowo na „Wysokiej łące”. Będzie fuzja?
Fot. BP PiS
Pracownicy szpitala w Kowarach martwią się sygnałami o możliwym połączeniu tej placówki ze Szpitalem Wojewódzkim w Jeleniej Górze. Między innymi dlatego posłanka Marzena Machałek i radny wojewódzki Tadeusz Lewandowski (Prawo i Sprawiedliwość) spotkali się wczoraj z załogą placówki.

O tym spotkaniu poinformowało nas Biuro Poselskie Marzeny Machałek.

Pracownicy są zaniepokojeni sygnałami medialnymi ze stron władz o planowanym połączeniu placówki ze Szpitalem Wojewódzkim w Jeleniej Górze. – Nie może być tak, że o tak ważnych sprawach, mogących skutkować likwidacją naszych miejsc pracy dowiadujemy się z mediów! Nikt nie chce z nami poważnie rozmawiać” – mówili przedstawiciele związków zawodowych i dyrekcji.

Poseł Marzena Machałek, która w zeszłym roku angażowała się w sprawy kowarskiego szpitala, zapowiedziała stanowczą interwencję. – Nie chodzi o konflikt ze szpitalem w Jeleniej Górze. Władze województwa nie przedstawiają ekonomicznych argumentów przemawiających za połączeniem obydwu placówek, nie możecie dać się zastraszyć – powiedziała posłanka.

Uczestnicy zebrania uzgodnili kolejne kroki, które będą podejmować oraz zapowiedzieli, że będą domagać się zorganizowania oficjalnego spotkania z władzami województwa. Wspierać ma ich parlamentarzystka i radny Tadeusz Lewandowski. Pracownicy i pacjenci Wysokiej Łąki chcą usłyszeć oficjalne stanowisko marszałka w tej sprawie oraz przekazać mu ponad 7 tysięcy podpisów, które zebrali przeciwko połączeniu placówki z jeleniogórskim szpitalem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group