Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 5332
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nawiozą ziemię pod łącznik na podstrefę

Środa, 10 lipca 2013, 7:40
Aktualizacja: 7:44
Autor: Angela
Jelenia Góra: Nawiozą ziemię pod łącznik na podstrefę
Fot. Mea
Przekazano teren pod budowę łącznika ul. Spółdzielczej i Lubańskiej w Jeleniej Górze wykonawcy, który wygrał przetarg na to zadanie, czyli firmie POL– BUD z oddziałem w Pile. Na dniach rozpoczną się prace, w ramach których firma będzie musiała nawieźć około 25 tys. ton ziemi, by podnieść teren, na którym stanie droga. Koszt całej inwestycji to 8 mln 394 tys. zł.

Wykonawca musi rozpocząć prace w ciągu najbliższego miesiąca. W tym roku wykona większą część inwestycji, dokończenie zaplanowano na rok kolejny. Całość musi być gotowa do końca sierpnia 2014 roku.
Zadaniem wykonawcy jest budowa nowego odcinka ulicy o długości 1,35 km, stanowiącej przedłużenie ulicy Spółdzielczej od wysokości ul. Objazdowej do połączenia z ul. Lubańską w Jeleniej Górze.

- Dla właściwego funkcjonowania drogi trzeba również wykonać sieć kanalizacji deszczowej z wylotem do rzeki Kamienna i przejściem pod torami linii Jelenia Góra-Szklarska Poręba – wymienia Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. - Postawnie tam również sieć oświetlenia ulicznego ze słupową stacją transformatorową oraz zlikwidowana będzie napowietrzna sieć linii energetycznych. Poza drogą będzie tam więc pełne uzbrojenie terenu, które otworzy kolejne tereny przemysłowe w tzw. strefie ekonomicznej Jeleniej Góry. Przy drodze powstanie też trakt pieszo – rowerowy.

Zanim jednak rozpocznie się budowa tej ulicy, wykonawca musi podnieść teren przez nawiezienie około 25 tys. ton ziemi, bo jest tam wgłębienie i zimą droga byłaby zasypywana śniegiem nawiewanym z pól, a ponadto mogłaby być podmywana ciekami wodnymi – dodaje Jerzy Bigus.
Zadanie będzie dofinansowane z kasy unijnej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
311
Nigdy
20%
Rzadko
42%
Czasami
25%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group