Czwartek, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 2301
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nauka nie musi być nudna, czyli Deutsch Wagen Tour w Mysłakowicach

Wiadomości: Region
Czwartek, 9 maja 2013, 8:39
Aktualizacja: Piątek, 10 maja 2013, 9:03
Autor: Mea
Fot. ZS Mysłakowice
W Zespole Szkół w Mysłakowicach, z inicjatywy Anety Stefańczyk – nauczycielki języka niemieckiego, odbyły się wczoraj (08.05.) warsztaty językowe w ramach ogólnopolskiego projektu Deutsch Wagen Tour. – Uczniowie byli zachwyceni taką nowatorską formą nauki poprzez zabawę – mówiła Aneta Stefańczyk.

Warsztaty prowadzone były w dwóch grupach po 30 osób: dla uczniów ze szkoły podstawowej i dla gimnazjum. Zajęcia rozpoczął krótki występ artystyczny, następnie dzieci wraz z animatorką Małgorzatą Urlich-Kornacką udały się w „podróż” po Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Byli też nad Morzem Północnym oraz w Alpach. Uczniowie w dość niekonwencjonalny sposób mogli sprawdzić swoje umiejętności językowe oraz wzbogacić wiedzę na temat Niemiec, dlatego z dużym zaangażowaniem wykonywali postawione przed nimi zadania.

- Dzięki oryginalnym zadaniom mogli przyswoić sobie leksykę, np. poprzez tworzenie figur przedstawiających różne zwierzęta lub części samochodu, stymulowanie zjawisk pogodowych, pieczenie ciasteczek na plecach, czy też grę w piłkę nożną bez użycia nóg, lecz tylko za pomocą chusty Klanza – opowiadała Aneta Stefańczyk.

Po zaangażowaniu i dobrych humorach młodych ludzi można było wywnioskować, że zabawa była wspaniała. - Nie było czasu na nudę, można zmobilizować i zmotywować dzieciaki do nauki odchodząc od schematu ławki i w łatwy oraz przyjemny sposób przyswoić sobie słownictwo. Zamierzony cel został osiągnięty, te zajęcia naprawdę urzekły uczniów – dodała.

Na koniec uczestnicy otrzymali gadżety i upominki z logo DWT za zaangażowanie i dobre zachowanie.

Głównym koordynatorem projektu jest Instytut Goethego w Warszawie współpracujący m.in. z takimi partnerami jak: Ambasada Niemiec oraz DAAD, Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej. Patronat honorowy nad projektem „Deutsch- Wagen-Tour" objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Głównym sponsorem programu jest Fabryka Samochodów Użytkowych Volkswagen.

Istotą kampanii jest pięć jeżdżących po Polsce oznakowanych samochodów z lektorami oraz rożnymi materiałami i sprzętem audiowizualnym. Imprezy współorganizowane przez „Deutsch-Wagen-Tour" w atrakcyjny sposób promują język niemiecki oraz kraj naszego zachodniego sąsiada.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ 9-05-2013 16:44
A to Polacy gadają w obcych językach???????????????? ho ho ho ho......nieprawdopodobne w kraju tych .....
~baltom 9-05-2013 22:32
Widać, że Pani Aneta bawiła się najlepiej;)
~absolwentka 9-05-2013 23:03
serdeczne pozdrowienia dla Pani Anety. Świetna osoba i nauczycielka :) pozdrawiam
~ 10-05-2013 16:35
I bardzo dobrze,ze pani nauczycielka bawila się dobrze...żałuję,ze moje dzieci nie trafialy na nauczycieli ,ktorzy doskonale bawią się tym co robią lecz męczennikow i wyrobników swej profesji... Emigrantko, strzelam ,bo nie wiem, ale wyczuwam...dla przypomnienia w twoim kraju albo w kraju z ktorego pochodzisz a zatem emanujesz albo epatujesz dokladnie tym wszystkim, bo to jest w archetypie przekazane, i dłuuuuuuuuuuuuuuuugo czasu minie, zanim twoi zstępni przestaną tym trącić.
~:) 11-05-2013 23:20
Kocham ten komentarz nic dodać nic ująć.
~baltom 16-05-2013 23:40
A ja jednak coś dodamm skoro za żart wyzwano mnie od emigrantek. Do obrończyni niespełnionych talentów nauczycielskich: po pierwsze znam bardziej kreatywnych, tzn. tworzących coś samodzielnie, a nie zbierających zdjęcia do teczki awansu zawodowego z imprez przygotowanych przez innych, a po drugie ... strzelam, bo nie wiem, ale wyczuwam ... nie masz czego żałować, Twoje dzieci mając w domu taką "elokwentną" pisarkę nadrobiły szkolną nudę z nawiązką. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group