Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 10992
Zalogowanych: 23
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Nauka nie musi być nudna, czyli Deutsch Wagen Tour w Mysłakowicach

Czwartek, 9 maja 2013, 8:39
Aktualizacja: Piątek, 10 maja 2013, 9:03
Autor: Mea
Region: Nauka nie musi być nudna, czyli Deutsch Wagen Tour w Mysłakowicach
Fot. ZS Mysłakowice
W Zespole Szkół w Mysłakowicach, z inicjatywy Anety Stefańczyk – nauczycielki języka niemieckiego, odbyły się wczoraj (08.05.) warsztaty językowe w ramach ogólnopolskiego projektu Deutsch Wagen Tour. – Uczniowie byli zachwyceni taką nowatorską formą nauki poprzez zabawę – mówiła Aneta Stefańczyk.

Warsztaty prowadzone były w dwóch grupach po 30 osób: dla uczniów ze szkoły podstawowej i dla gimnazjum. Zajęcia rozpoczął krótki występ artystyczny, następnie dzieci wraz z animatorką Małgorzatą Urlich-Kornacką udały się w „podróż” po Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Byli też nad Morzem Północnym oraz w Alpach. Uczniowie w dość niekonwencjonalny sposób mogli sprawdzić swoje umiejętności językowe oraz wzbogacić wiedzę na temat Niemiec, dlatego z dużym zaangażowaniem wykonywali postawione przed nimi zadania.

- Dzięki oryginalnym zadaniom mogli przyswoić sobie leksykę, np. poprzez tworzenie figur przedstawiających różne zwierzęta lub części samochodu, stymulowanie zjawisk pogodowych, pieczenie ciasteczek na plecach, czy też grę w piłkę nożną bez użycia nóg, lecz tylko za pomocą chusty Klanza – opowiadała Aneta Stefańczyk.

Po zaangażowaniu i dobrych humorach młodych ludzi można było wywnioskować, że zabawa była wspaniała. - Nie było czasu na nudę, można zmobilizować i zmotywować dzieciaki do nauki odchodząc od schematu ławki i w łatwy oraz przyjemny sposób przyswoić sobie słownictwo. Zamierzony cel został osiągnięty, te zajęcia naprawdę urzekły uczniów – dodała.

Na koniec uczestnicy otrzymali gadżety i upominki z logo DWT za zaangażowanie i dobre zachowanie.

Głównym koordynatorem projektu jest Instytut Goethego w Warszawie współpracujący m.in. z takimi partnerami jak: Ambasada Niemiec oraz DAAD, Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej. Patronat honorowy nad projektem „Deutsch- Wagen-Tour" objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Głównym sponsorem programu jest Fabryka Samochodów Użytkowych Volkswagen.

Istotą kampanii jest pięć jeżdżących po Polsce oznakowanych samochodów z lektorami oraz rożnymi materiałami i sprzętem audiowizualnym. Imprezy współorganizowane przez „Deutsch-Wagen-Tour" w atrakcyjny sposób promują język niemiecki oraz kraj naszego zachodniego sąsiada.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
542
Nigdy
19%
Rzadko
41%
Czasami
26%
Często
14%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Wiadomości z miasta
spotkanie online 11 grudnia 2023
 
Aktualności
Zrobili animowane pociągi
 
Aktualności
Na Śnieżce już ponad metr śniegu
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group