Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7732
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ KRAJ: Nauczycielska gotowość do strajku

Środa, 9 kwietnia 2008, 8:42
Aktualizacja: 8:43
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA/ KRAJ: Nauczycielska gotowość do strajku
Fot. Archiwum
27 maja zostaną zamknięte szkoły szkoły, a może i nawet przedszkola. Zapowiada to Związek Nauczycielstwa Polskiego. Możliwe, że do protestu pedagogów dołączy także Solidarność.

Wizję strajku nauczycieli snuje Dziennik w środowym wydaniu. - To efekt ankiety, jaką ZNP przeprowadził wśród 60 tys. członków. Blisko 80 proc. z nich opowiedziało się za strajkiem. W ten sposób chcą wymóc na rządzie 50 proc. podwyżki i pozostawienie im prawa do przechodzenia na wcześniejsze emerytury. Projekt nowelizacji ustawy emerytalnej zakłada bowiem zrównanie wieku emerytalnego nauczycieli z innymi grupami zawodowymi – odnotowuje gazeta.

Związkowcy wybrali taki termin strajku, aby nie zaszkodzić przebiegowi roku szkolnego. Jednocześnie szefowie ZNP ostrzegają, że jeżeli majowy protest nie przyniesie skutków, 1 września nie rozpocznie się rok szkolny, bo nauczyciele nie przyjdą do pracy.

Rząd na razie niczego nie komentuje. Prosi tylko uczących o elastyczność i podkreśla, że sprawa tzw. emerytur pomostowych wciąż jest otwarta. - Ta kwestia wiąże się jednak z reorganizacją całego systemu wynagradzania nauczycieli. Rozpoczęliśmy już dyskusję na ten temat. Jesteśmy otwarci na argumenty – donosi Dziennik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group