Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 7861
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nasz Związek nominowany do nagrody „zDolne NGO”

Wtorek, 14 maja 2013, 9:00
Aktualizacja: 9:04
Autor: Angela
Jelenia Góra: Nasz Związek nominowany do nagrody „zDolne NGO”
Fot. Archiwum Związku
Oddział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Jeleniej Górze znalazł się w gronie nominowanych do nagrody w plebiscycie „zDolne NGO”. Konkurs dla najlepszej dolnośląskiej organizacji pozarządowej prowadzącej działania aktywizacji senioralnej w 2012 r. zorganizował Urząd Marszałkowski. Uroczysta gala wręczenia nagród II edycji odbyła się w czwartek (09. maja) w Górze.

Plebiscyt „zDolne NGO” w tym roku odbył się po raz drugi. Jego celem było uhonorowanie najbardziej profesjonalnych dolnośląskich organizacji pozarządowych i promowanie ich dobrych praktyk. Nominacja jeleniogórskiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów do tej nagrody jest więc wyjątkowym wyróżnieniem, ale i potwierdzeniem dobrego działania.

- Takie wyróżnienie to zasługa zarówno Zarządu Związku działającego prężnie pod fachowym kierownictwem przewodniczącego zarządu Stanisława Dziedzica, jak i członków, bez których energii, zapału, aktywności i uczestnictwa nawet najlepszy projekt nie miałby racji bytu – informuje Zofia Opacka.

Obecnie jeleniogórski PZERiI liczy 1850 członków. W 2012r. w zorganizowanych imprezach kulturalno-rozrywkowych, turystyczno-rekreacyjnych oraz edukacyjnych uczestniczyło 5.100 osób. Były to koncerty w filharmonii, przedstawienia teatralne, wyjazdy do opery we Wrocławiu, wycieczki plenerowe, krajowe i zagraniczne.

Z turnusów wczasowych i rehabilitacyjnych skorzystało 2.100 osób.

- Dużym powodzeniem cieszą się obchody Światowego Dnia Inwalidy (maj), Senioralia (październik) i spotkania przedświąteczne połączone z uroczystymi koncertami – relacjonuje Zofia Opacka. - Zainicjowany też został Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów. W bieżącym roku jest to jego II edycja. Stowarzyszenie od lat podejmuje również działania na rzecz zmiany wizerunku i stereotypów w postrzeganiu osób starszych przez zwiększenie roli seniorów w społeczności lokalnej i wzmocnienie więzi międzypokoleniowych, rozwija wolontariat nakierowany na wsparcie wzajemne, udziela bieżącej pomocy psychologicznej i prawnej, a przedstawiciele Oddziału Rejonowego PZERiI czynnie uczestniczą społecznie w wielu organizacjach doradczo-opiniotwórczych i inicjatywnych przy Prezydencie Miasta ( Powiatowa Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych, Jeleniogórska Rada Seniorów), czym bezpośrednio wpływają na politykę samorządu w sferze senioralnej – wymienia Zofia Opacka i dodaje:

Stowarzyszenie przykłada też dużą wagę do szeroko rozumianej współpracy pomiędzy różnymi organizacjami pozarządowymi działającymi na terenie miasta i powiatu, dlatego też beneficjentami podejmowanych działań są nie tylko seniorzy i osoby niepełnosprawne, ale ogół mieszkańców miasta. W naszej społeczności witamy serdecznie wszystkich, którzy chcą delektować się paletą barw pogodnej jesieni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group