Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8764
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION KRAJ: „Nasz” poseł marszałkiem Sejmu?

Wtorek, 6 lipca 2010, 14:34
Aktualizacja: Środa, 7 lipca 2010, 7:49
Autor: TEJO
REGION KRAJ: „Nasz” poseł marszałkiem Sejmu?
Z Markiem Obrębalskim – 11 stycznia 2010 roku.
Fot. TEJO
Wybrany w okręgu jeleniogórsko–legnickim parlamentarzysta Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna może zostać Marszałkiem Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej.

Decyzję o wystawieniu jego kandydatury do fotelu marszałkowskiego podjął Klub Parlamentarny PO po tym, jak pełniący obowiązki prezydent, aktualnie prezydent elekt i wciąż marszałek Sejmu Bronisław Komorowski wygrał wybory prezydenckie.

Z przedstawianych przez media prognoz wynika, że Schetyna ma realne szanse na zastąpienie Komorowskiego i zostanie najważniejszą osobą w Sejmie RP. Po tragicznie zmarłym Jerzym Szmajdzińskim, który był wicemarszałkiem, byłaby to druga osoba związana z naszym regionem na tak eksponowanym stanowisku – praktycznie trzecim co do ważności w państwie.

Poseł Grzegorz Schetyna nie jest częstym gościem w Jeleniej Górze. Zwłaszcza po tzw. aferze hazardowej pokazuje się tu znacznie rzadziej. Ostatnio był w styczniu na pokazowym spotkaniu z lokalnymi działaczami PO w Książnicy Karkonoskiej. Jednak - zdaniem działaczy PO - G. Schetyna przy każdej okazji lobbuje sprawy związane z rozwojem Jeleniej Góry - choćby kwestię przyznania środków unijnych na wiele projektów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (35)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group