Sobota, 25 marca
Imieniny: Marii, Marioli
Czytających: 8980
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Nasz Kawaler Uśmiechu na zlocie w Osieku

Poniedziałek, 30 maja 2016, 7:29
Aktualizacja: 7:31
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Region: Nasz Kawaler Uśmiechu na zlocie w Osieku
Fot. Archiwum prywatne R. Kiełka
Zwykły – niezwykły Jelonki.com i wielki przyjaciel dzieci Ryszard Kiełek wziął udział w XII Zlocie Szkół i Placówek im. Kawalerów "Orderu Uśmiechu", który odbył się w Osieku (woj. kujawsko– pomorskie).

W zlocie udział wzięło 15 szkól z całej Polski. Dolny Śląsk reprezentowały szkoły nr 12 z Głogowa oraz nr 8 ze Świdnicy. Gośćmi honorowymi imprezy byli kawalerowie "Orderu Uśmiechu”, w tym min.: właśnie Ryszard Kiełek z Karpacza, biskup z Częstochowy Antoni Długosz, piosenkarka Majka Jeżowska czy Dorota Zawadzka.

- Zlot miał charakter integracyjny, a program był bardzo bogaty i urozmaicony – relacjonuje Ryszard Kiełek. - Zorganizowano m.in. maraton dla ratowania niepełnosprawnej Dominiki z miejscowej szkoły, gry, zabawy i różne prezentacje, pomyślano też przy okazji o propagowaniu kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom” i poproszono mnie abym czytał dzieciakom na rynku starego miasta w Brodnicy. Czytałem więc głośno przez mikrofon twórczość m.in.: Marii Nienartowicz i śp. Stefana Śliwińskiego z Karpacza reklamując przy tej sposobności nasz region. Jestem szczęśliwy, że mogłem uczestniczyć w tym pięknym spotkaniu i dać cząstkę siebie dzieciom – dodaje Ryszard Kiełek.

Patronat nad Zlotem objął Rzecznik Praw Dziecka. Podobny zlot odbędzie się za rok w Osiecznicy (woj. lubuskie).

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
897
maksymalnie 150
82%
od 151 do 459
7%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
1%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group