Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 8010
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lasocin: Nasi szachiści trzeci na Dolnym Śląsku!

Piątek, 19 kwietnia 2019, 0:57
Aktualizacja: 0:59
Autor: MDvR
Lasocin: Nasi szachiści trzeci na Dolnym Śląsku!
Fot. użyczone
Znakomicie spisała się drużyna naszych szachistów, startująca w Dolnośląskiej Lidze Juniorów. Zawody odbywały się w Lasocinie (Góry Sowie), a zespół Klubu Szachowego Jelonka Jelenia Góra w składzie: Piotr Kołodziejski, Jakub Bartłomowicz, Jakub Błaszkiewicz, Jakub Trusewicz, Jagoda Romejko, Aleksandra Zielińska, zajął trzecie miejsce, zdobywając historyczne brązowe medale w zespołowych rozgrywkach szachowych.

W 7 rundach zdobyliśmy 9,0 punktów meczowych przy 25,5 punktach na szachownicach. Złoto przypadło drużynie MDK Fabryczna Polonia Wrocław I (14,0 pkt.), a srebro UKS GIECEK Radków (11,0 pkt.)

- Radość z sukcesu jest ogromna, pracowaliśmy na to dobrych kilka lat. Gratulacje szczególnie dla juniorów, którzy włożyli w wynik bardzo wiele wysiłku i wyrzeczeń, podobnie jak ich rodzice. Wyjazd był możliwy między innymi dzięki wsparciu Urzędu Miasta Jelenia Góra. Zarząd KSz Jelonka Jelenia Góra składa wszystkim serdeczne podziękowania. Warto także odnotować indywidualne sukcesy: drugą normę na I kategorię PZSzach wypełniła Jagoda, drugie miejsce na pierwszej szachownicy zajął Piotrek, a Jakub Bartłomowicz drugie na drugiej szachownicy. W lidze wystartowała również druga drużyna KSz Jelonka. Zespół w składzie Piotr Filipowicz, Wiktoria Sokal, Michał Cieszkowski, Alexander Kawulski-Chodkiewicz, Oliwia Ćwiszewska, Katarzyna Michalak zdobył 5,0 pkt. meczowych (15,0 pkt. z szachownic) i uplasował się na 11. pozycji, czyli o jedno "oczko" wyżej niż rozstawienie. Zatem również ich udział należy uznać za udany, który obfitował w cenne doświadczenie zawodników w potyczkach z silnymi zespołami z naszego województwa - wyznają szczęśliwi przedstawiciele Klubu Szachowego Jelonka.

Końcowe wyniki:
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/tdr_1550/final_standings_teams&7.html

Twoja reakcja na artykuł?

5
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1081
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group