Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 6856
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nasi gimnazjaliści chcą żyć smacznie i zdrowo

Wiadomości: Region
Środa, 18 listopada 2015, 8:11
Aktualizacja: 8:12
Autor: Org
Fot. Organizator
Szósta edycja programu „Żyj smacznie i zdrowo” po raz kolejny cieszy się dużym zainteresowaniem szkół gimnazjalnych. Tempo rejestracji gimnazjów w tej edycji jest rekordowe. W samym tylko województwie dolnośląskim udział zgłosiło dotąd aż 177 nauczycieli z 186 szkół – łącznie w inicjatywę zaangażowanych jest ponad 10 000 uczniów.

W poprzedniej, 5 edycji, programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo” udział wzięły 233 szkoły z województwa dolnośląskiego, a trzy z nich zostały również zwycięzcami konkursu realizowanego w ramach akcji.

Gimnazjaliści z Kamiennej Góry, Jeleniej Góry oraz z Chojnowa wykazali się dużym zaangażowaniem podczas tworzenia konkursowego Wydarzenia Społecznego w swoich szkołach, co przyczyniło się do niebywałego sukcesu i promocji dla całego regionu. W tym roku program edukacyjny „Żyj smacznie i zdrowo” ponownie zagościł w dolnośląskich gimnazjach. Duże zainteresowanie 6 edycją odzwierciedlają statystyki. 177 nauczycieli z 186 szkół będzie przekazywało wiedzę z zasad zdrowego żywienia i ciekawostek kulinarnych

Dolnośląscy nauczyciele, którzy pragną poszerzyć edukację żywieniową swoich uczniów powinni wypełnić formularz na stronie www.zyjsmacznieizdrowo.pl. Po rejestracji, otrzymają bezpłatne materiały dydaktyczne stworzone we współpracy z ekspertami ─ dietetykami i kucharzami. Zestaw edukacyjny pozwala przeprowadzić lekcje żywieniowe i kulinarne w wielu klasach i może być wielokrotnie wykorzystywany. Ważnym elementem 6. edycji akcji jest również konkurs, w którym można wygrać cenne nagrody. Polega on na zorganizowaniu i zgłoszeniu Wydarzenia Społecznego, które będzie nawiązywało do idei programu. Organizatorzy czekają na prace konkursowe do 30 kwietnia 2016 roku.

Spośród nadesłanych zgłoszeń konkursowych jury wybierze pięć najciekawszych. Poprzednie edycje pokazują, że Wydarzenia Społeczne organizowane przez szkoły są jednym z najciekawszych momentów całego programu! Duże zaangażowanie uczniów i nauczycieli zostało odzwierciedlone w kreatywnych projektach, które swoim zakresem wielokrotnie wybiegały poza mury szkolne. Happeningi angażowały również społeczności lokalne, których mieszkańcy z dużym zaciekawieniem zdobywali wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Łączna ilość wszystkich Wydarzeń Społecznych w poprzedniej edycji wynosiła aż 698, co przełożyło się na ponad 135 000 ich uczestników!

W finale akcji organizatorzy odwiedzą 5 najlepszych szkół, w których kucharz i dietetyk programu przeprowadzą warsztaty kulinarne. Młodzież będzie miała także wyjątkową okazję, aby osobiście poznać jednego ze swych idoli, Blowa – znanego vlogera, który patronuje programowi. Ponadto 40 zwycięskich klas otrzyma dla swoich szkół zestawy sprzętów kuchennych. Piętnastu najbardziej zaangażowanych nauczycieli będzie miało okazje wygrać dla swoich szkół laptop w ramach Programu Ambasadorskiego, który jest nowością w programie „Żyj smacznie i zdrowo”. Program ten polega na przeprowadzeniu m.in. 3 lekcji w klasach z zakresu zdrowego trybu życia i racjonalnego odżywiania na podstawie scenariuszy z dowolnej edycji programu. Nauczyciele, którzy wykażą się ponadprzeciętnym podejściem do tematu, udokumentują swoje działania w formularzu zgłoszeniowym dostępnym na stronie www.zyjsmacznieizdrowo.pl, mają szansę zostać wyróżnionym Ambasadorem.

6. edycja programu „Żyj smacznie i zdrowo” została objęta patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Sportu i Turystyki, Ministra Zdrowia, Rzecznika Praw Dziecka, Ośrodka Rozwoju Edukacji, Polskiego Towarzystwa Nauk Żywieniowych, Rektora SGGW oraz Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group