Poniedziałek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 6583
Zalogowanych: 28
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

DOLNY ŚLĄSK: Nasi animatorzy kultury z szansą na wyróżnienie

Czwartek, 3 lutego 2011, 8:45
Aktualizacja: 8:46
Autor: TEJO
DOLNY ŚLĄSK: Nasi animatorzy kultury z szansą na wyróżnienie
Fot. www.g–punkt.pl
Sylwia Motyl–Cinkowska, Łukasz Duda, Marek Oleksy i Dariusz Miliński – te osoby z Jeleniej Góry i naszego regionu nominowano do nagrody Szczyt Kultury 2010 w kategorii "Dolnośląski animator kultury".

Plebiscyt jest tradycją portalu kulturalnego G-punkt.pl wraz z kapitułą wrocławskich mediów. – Ideą nagrody jest wyróżnienie najaktywniejszych animatorów, odpowiedzialnych za propagowanie ambitnej, niezależnej kultury oraz upowszechnianie edukacji kulturalnej. Jest to jedyna nagroda honorująca wysiłki osób stojących za przedsięwzięciami wzbogacającymi kulturalną ofertę regionu – podał portal G-punkt.

W tym roku zasięg plebiscytu rozszerzył się na cały Dolny Śląsk. Nic zatem dziwnego, że po konsultacji z lokalnymi mediami, wśród nominowanych znalazły się osoby związane ze środowiskiem jeleniogórskim. Jest wśród nich Dariusz Miliński, określany jako „niesamowity, zbuntowany, charyzmatyczny artysta, malarz, poeta, aktor, inspirator, prowokator ". Urodzony w Sobieszowie. Założyciel grupy artystycznej "Pławna 9", która wioskę w powiecie lwóweckim Pławna Dolna (ok. 600 mieszkańców) przeistoczyła w "mekkę" artystów.

Znalazło się także miejsce dla Łukasza Dudy z Jeleniogórskiego Centrum Kultury, pełnego pasji kreatora życia teatralnego młodych (i nie tylko) jeleniogórzan, twórcy kilku grup teatralnych, inspiratora Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Awangardowych „Pestka”.

Oprócz dwóch wspomnianych animatorów szansę na wyróżnienie mają też Sylwia Motyl-Cinkowska (dyrektor Osiedlowego Domu Kultury) i Marek Oleksy (pracownik ośrodka). Zasługa? Stworzenie Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Zoom-Zbliżenia, który Jelenią Górę umiejscawia wśród miast filmowego OFFu.
Aby wziąć udział w głosowaniu, trzeba wysłać e-mail na adres szczytkultury@g-punkt.pl. Głosowanie trwa do 14 lutego do godz. 12. W tytule należy wpisać ANIMATOR DOLNY ŚLĄSK, a w treści swój wybór. Głosować można tylko na jedną osobę, liczy się pierwszy głos oddany z danego adresu mailowego – poinformowali organizatorzy.
Wśród głosujących organizator rozlosuje nagrody. Na laureatów czekają statuetki statuetki autorstwa Grupy Wzorowo oraz czek finansowy. Zachęcamy PT Czytelników do poparcia lokalnych kandydatur!

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group