Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 3082
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Narodowe śpiewanie dla Niepodległej

Poniedziałek, 10 września 2018, 12:51
Aktualizacja: Wtorek, 11 września 2018, 14:09
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Narodowe śpiewanie dla Niepodległej
Fot. Przemek Kaczałko
W minioną sobotę (8.09) w Parku Zdrojowym odbyło się Narodowe Śpiewanie – Cieplice dla Niepodległej. Akcja zorganizowana przez cieplickie szkoły i przedszkola spotkała się z dużym zainteresowaniem. Szczególne powody do dumy mieli licznie zgromadzeni rodzice.

Narodowe śpiewanie w Cieplicach to efekt współpracy II Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych, które zaprosiły do udziału cieplickie przedszkola: Zaczarowany parasol oraz Miejskie Przedszkola Nr 10 i 14.

- Na stulecie niepodległości - z inicjatywy radnej Anny Bałkowskiej - wymyśliliśmy akcję Cieplice dla Niepodległej. W maju br. był cieplicki polonez, a teraz kolejna akcja - narodowe śpiewanie - powiedziała Iwona Kumek, dyrektor II LO.

W Parku Zdrojowym rozbrzmiały takie pieśni patriotyczne, jak: "O mój rozmarynie", "My, pierwsza brygada", "Wojenko, wojenko", "Przybyli ułani pod okienko" czy "Szara piechota". Był też piknik patriotyczny w wykonaniu starszych uczniów.

- Inicjatywa ma na celu integrację. Chcemy pokazać, że cieplickie placówki współpracują i razem obchodzimy ważną dla Polaków 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości - dodała Anna Szydłowska-Robak, dyrektor Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych.

Wkrótce w Cieplicach kolejna inicjatywa uczniów, tym razem będzie to etiuda teatralna w wykonaniu uczniów Liceum Plastycznego - 15 września o godz. 13:00 w Muszli Koncertowej Parku Zdrojowego.

Twoja reakcja na artykuł?

7
70%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
10%
Złości
2
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group