Środa, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 16070
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Narkotyki warte pół miliona złotych zostały przejęte

Wtorek, 4 stycznia 2022, 6:46
Autor: SG
Region: Narkotyki warte pół miliona złotych zostały przejęte
Fot. Straż Graniczna
Funkcjonariusze Straży Granicznej z Jeleniej Góry zatrzymali do kontroli auto osobowe, którego kierowca trafił na 3 miesiące do aresztu. 29-letni Polak prowadził pojazd pod wpływem środków odurzających, a w bagażniku przewoził matamfetaminę i tabletki ekstazy o czarnorynkowej wartości blisko pół miliona złotych.

Do zatrzymania auta osobowego kierowanego przez odurzonego narkotykami 29-latka doszło na jednej z dróg Dolnego Śląska prowadzących do Niemiec. To tam funkcjonariusze Straży Granicznej z Jeleniej Góry wspólnie z funkcjonariuszami Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego wytypowali jadący z Niemiec samochód osobowy.

Zachowanie kierowcy zdradzało, że może być pod wpływem środków odurzających. Przeprowadzony test na obecność narkotyków potwierdziło przypuszczenia mundurowych. Na miejsce sprowadzono także psa służbowego szkolonego do wykrywania narkotyków, by upewnić się, że w aucie nie ma innych niedozwolonych substancji. Pies kilkukrotnie oznaczał bagażnik jako miejsce, w którym ukryte są narkotyki, jednak ani pod tapicerką, ani w schowkach auta niczego nie odnaleziono. Z uwagi na to, konieczne było dokładniejsze przeszukanie pojazdu. Samochód w tym celu przetransportowano do placówki SG i dopiero tam, wewnątrz zamontowanej w aucie butli LPG ujawniono ponad 5 tysięcy sztuk tabletek ekstazy i ponad 1,5 kilograma metamfetaminy.

Ujawnione substancje narkotyczne o wartości blisko 500 tysięcy złotych zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy Straży Granicznej z Jeleniej Góry, którzy prowadzą dalsze postępowanie w tej sprawie.

Zabezpieczona metamfetamina mogłaby odurzyć blisko 12 tysięcy osób. Narkotyk ten to pochodna amfetaminy o bardzo silnym działaniu pobudzającym. Jednocześnie jest to jeden z najbardziej toksycznych i wyniszczających organizm narkotyków. Potrafi nieodwracalnie uszkodzić mózg, obciąża serce i prowadzi do występowania psychoz, urojeń oraz myśli samobójczych. Utrudnia gojenie się ran i przyspiesza procesy starzenia się. Uzależnienie zawsze prowadzi do trwałych zmian w układzie nerwowym i jest niebywale trudne do wyleczenia.

Twoja reakcja na artykuł?

18
69%
Cieszy
3
12%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
8%
Smuci
1
4%
Złości
2
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
911
Tak
10%
Nie
62%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
26%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
Polityka
O herbie powiatu
 
Aktualności
Lodowisko lada dzień
 
112
Gigantyczny korek
 
112
TIR w rowie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group