Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 7671
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nareszcie! Wkrótce zacznie się przebudowa mostu na Wrzosówce

Wiadomości: Jelenia Góra/Sobieszów
Poniedziałek, 30 lipca 2012, 13:26
Aktualizacja: Wtorek, 31 lipca 2012, 6:36
Autor: Angela
Fot. AP
O ten remont Sympatycy Sobieszowa walczyli ponad pięć lat. Mowa o remoncie mostu na rzece wzdłuż ulicy Dembowskiego w Sobieszowie, który ma być przebudowany do listopada br. Obecnie ogłoszono przetarg na to zadanie. Chętni mogą składać dokumenty do trzeciego sierpnia br.

- Stan tego mostu jest po prostu tragiczny. Zarówno nawierzchnia jezdni, jak i chodniki stanowią realne zagrożenie dla pieszych i zmotoryzowanych. A stanowi on łącznik dla ponad 20 ulic byłego osiedla Żeromskiego. Tym mostem chodzą dzieci do szkoły podstawowej oraz do bursy. Sympatycy Sobieszowa od kilku lat walczyli o jego remont. Nigdy nie było na to pieniędzy. Teraz w końcu się udało – mówi pani Anna ze Stowarzyszenia Sympatycy Sobieszowa.

W ramach prac stary most zostanie całkowicie rozebrany i odbudowany. Na jezdni położony zostanie nowy asfalt, a na chodnikach wyłożona zostanie kostka brukowa. Prace mają się zakończyć 31 listopada br.

Na czas jego zamknięcia mieszkańcy osiedla będą korzystać z objazdów ulicą Łazienkowską, Chałubińskiego koło Szkoły Menedżerskiej od ul. Karkonoskiej - Bronka Czecha, a także z kładki dla pieszych wzdłuż ulicy Sądowej i Karkonoskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group