Niedziela, 28 czerwca
28°C Jelenia Góra
reklamy

Napadli na kierowcę autobusu, zostali zatrzymani po pościgu

Audio

Czytaj na głos

Autor: Angela 1 min czytania

Dwóch mieszkańców gminy Mysłakowice w wieku 17 i 18 lat w sobotę (19.05) napadło w Bukowcu na kierowcę autobusu MZK. Napastnicy zastraszyli mężczyznę rozbitą butelką i ukradli mu 70 zł. Pokrzywdzony powiadomił policję. Kilkanaście minut później złodzieje byli już w policyjnym areszcie. Grozi im do 15 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło około godziny 15.15. Sprawcy wykorzystali sytuację, że kierowca rozpoczynał pracę i w autobusie nie było jeszcze pasażerów.

- Wcześniej przygotowanym „tulipanem” zagrozili mu pozbawieniem życia i zdrowia, a następnie ukradli 70 zł. Po napadzie uciekli. Pokrzywdzony nie odniósł żadnych obrażeń. Mężczyzna o przestępstwie powiadomił policję i dokładnie opisał napastników – relacjonuje podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. -

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci rozpoczęli poszukiwanie sprawców. Kilka minut później zauważyli mężczyzn, których rysopis odpowiadał poszukiwanym.

Na widok funkcjonariuszy napastnicy zaczęli uciekać. Po drodze wyrzucili skradzione pieniądze oraz bluzy. Po krótkim pościgu zostali zatrzymani. Trafili do policyjnego aresztu. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia mogą spędzić w więzieniu nawet 15 lat.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … Zatrudnię samodzielna kucharkę , praca na stałe Zatrudnię od zaraz panią do pracy w kuchni . Wymagane doświadczenie w gotowaniu zbiorowym Bardzo dobre warunki finansowe , wypłata raz w tygodniu …
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka