Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 9722
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Najzdolniejsi maturzyści nagrodzeni, także finansowo

Piątek, 29 maja 2015, 8:40
Aktualizacja: Sobota, 30 maja 2015, 8:18
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Najzdolniejsi maturzyści nagrodzeni, także finansowo
Fot. Przemek Kaczałko
W czwartek (28.05) w Ratuszu prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła spotkał się z laureatami olimpiad i dyrektorami szkół, w których zdobywali wiedzę, często godząc ją z pasją. Najzdolniejsi tegoroczni maturzyści otrzymali nagrodę w wysokości trzech tysięcy zł.

Najlepsi uczniowie Jeleniej Góry, absolwenci, laureaci olimpiad, aktywni społecznie z wysoką średnią ocen – dzisiaj spotykają się i otrzymują znaczne nagrody finansowe – mówił prezydent Marcin Zawiła. Jako ojciec tegorocznej maturzystki, której niestety tu nie ma wiem, że to jest ciężka praca dla tych młodych ludzi. Myślę, że to bardzo ważne, by pokazać im oraz ich kolegom, że warto – dodał włodarz miasta.

- To pierwsze tak duże pieniądze, które osiągnąłem własnym wysiłkiem. To jest efekt 12. lat pracy, od szkoły podstawowej – powiedział absolwent ZSO NR 1 w Jeleniej Górze Krzysztof Borysiewicz, który ukończył popularnego „Żeroma” ze średnią 4,75, będąc również dwukrotnym finalistą Olimpiady Teologii Katolickiej na etapie ogólnopolskim i jak przyznaje, chce iść na Wyższe Seminarium Duchowe w Legnicy.

- Prawdopodobnie pieniądze wydam na prawo jazdy i sprzęt sportowy, bo biegam na orientację. Dziękuję bardzo Miastu – mówiła Urszula Izydorczyk, która zajęła drugie miejsce w Polsce w Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej. Absolwentka ZSO Nr 1 planuje studiować medycynę i chwali sobie szkołę średnią, do której uczęszczała. - Żerom to jest dobry wybór, ponieważ są tam dobrzy nauczyciele. Nie wszyscy - nie ukrywam - ale są. Jak się trafi do dobrego nauczyciela, to można się nauczyć bardzo dużo. Natomiast dla ludzi, którzy celują w olimpiady to przede wszystkim praca własna – dodała Ula Izydorczyk.

- Myślę, że pieniądze przeznaczę na wyjazd na wakacje, odpoczynek od nauki. Fajnie po tych czterech latach być docenionym i otrzymywać nagrody – powiedziała Aleksandra Ośka z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych w Jeleniej Górze, która jest laureatką olimpiady hotelarskiej i najprawdopodobniej na dalszą edukację wybierze Akademię Ekonomiczną w Jeleniej Górze lub Wrocławiu.

Wśród nagrodzonych było czworo absolwentów ZSO Nr 1: Krzysztof Borysewicz, Magdalena Grodzińska, Anna Kołodziejczyk i Monika Sawicka, dwie absolwentki ZSE-T: Aleksandra Ośka i Kamila Fulara, a także Kacper Cichosz z ZSO Nr 2 oraz Paweł Zmarzlik z ZST „Mechanik”.

W spotkaniu uczestniczyli również najzdolniejsi uczniowie szkół zawodowych, a na zakończenie, tradycyjnie - wszyscy wybrali się na lody.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
960
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group