Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7501
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Najlepsi uczniowie w zawodzie są w Piechowicach

Wtorek, 18 marca 2014, 8:24
Aktualizacja: Środa, 19 marca 2014, 7:39
Autor: Mea
Piechowice: Najlepsi uczniowie w zawodzie są w Piechowicach
Fot. Organizator
Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach wygrali regionalny konkurs ,,Najlepszy uczeń w zawodzie” dla uczniów kształcących się na kierunku Technik Elektryk. Zmagania odbyły się w ramach projektu ,,Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku II” właśnie w piechowickiej szkole.

Placówka była organizatorem konkursu na etapie regionalnym. Do zmagań przystąpiły cztery drużyny po trzech uczniów każda. Reprezentowali oni: Zespół Szkół Technicznych i Licealnych z Piechowic, Zespół Szkół Elektronicznych z Bolesławca, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 z Lubania oraz Zespół Szkół Zawodowych i Licealnych ze Zgorzelca.

Zadania w obu konkursach były układane przez ekspertów ze wszystkich szkół kształcących w danym zawodzie. Zadaniem uczniów było zgodnie ze schematem wykonać obwód elektryczny i uruchomić silnik.

Konkurs regionalny wygrała drużyna z ZSTiL w Piechowicach w składzie: Jan Bartko klasa III Technikum, Michał Obolewicz klasa III Technikum oraz Piotr Wójcik klasa II Technikum. Opiekunem drużyny był mgr inż. Robert Lipawski. Zwycięzcy przeszli do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 3 kwietnia.

Dzień później odbył się konkurs dla uczniów Zasadniczych Szkół Zawodowych, kształcących się w zawodzie elektryk. W konkursie udział wzięły dwie drużyny: Zespół Szkół Technicznych "Mechanik" z Jeleniej Góry oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 z Lubania. Uczniowie czekają jeszcze na wyniki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group