Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 6725
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Najazd Św. Mikołajów na Kowary

Wtorek, 18 grudnia 2012, 10:51
Aktualizacja: 11:26
Autor: mea
Kowary: Najazd Św. Mikołajów na Kowary
Fot. Andrzej Weinke
Ponad 700 osób w tym roku wcieliło się w rolę Św. Mikołaja podczas piątej edycji imprezy „Najazd Św. Mikołajów na Kowary”. – Rozdaliśmy ok. 300 paczek zarówno dzieciom, jak i dorosłym, którzy świetnie się bawili – powiedziała Małgorzata Krysiak, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 1 w Kowarach, organizatorka.

Impreza została zorganizowana w ramach projektu „Skok do Przyjaźni”, w którym udział biorą dwie kowarskie szkoły podstawowe nr 1 i 3 oraz uczniowie z czeskiej podstawówki w Vrchlabi. – Uczniowie z tych szkół śpiewali kolędy. Wystąpił również krakowski teatr, który zaprezentował mikołajkowy spektakl. O godz. 17.00 w eskorcie policji i przy światłach fajerwerków oraz lampionów wjechali św. Mikołajowie, którzy prowadzili zabawy i konkursy dla dzieci oraz rozdawali prezenty – mówiła Małgorzata Krysiak.

Uczestnicy imprezy mogli za darmo zjeść smaczny bigos, napić się gorącej kawy oraz herbaty z sokiem malinowym, a także ogrzać się przy ogniskach. – Nie zabrakło już tradycyjnego jarmarku świątecznego, na którym sprzedawano piękne bombki ze Złotoryi, choinki z Nadleśnictwa Śnieżka, piernikowe domki, stroiki i wiele innych bożonarodzeniowych gadżetów – dodała organizatorka.

Na koniec odbyło się losowanie największych paczek dla mieszkańców i gości.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group