Niedziela, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 4974
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Najazd na śródmieście

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 9 czerwca 2006, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 9 czerwca 2006, 13:09
Autor: TEJO
Fot. jelonka.com
Mimo zakazu wjazdu na ulice 1 Maja i Konopnickiej panuje tam normalny ruch. Jeżdżą samochody dostawcze i osobowe, przed którymi uciekają piesi. A to przecież głównie dla nich ten deptak jest przeznaczony.

Ciężarówki z towarem dla sklepów mogą wjeżdżać tylko do godz. 11. Tymczasem zdarza się, że grubo później piesi musza ustąpić miejsca potężnym starom, które suną po wąskiej ulicy.
Przy niej dodatkowo stoją lub jeżdżą inne pojazdy.

Część z nich ma zezwolenie na wjazd w ścisłe centrum Jeleniej Góry. To najczęściej niepełnosprawni. Ale wielu kierowców, wykorzystując brak reakcji strażników miejskich, po prostu traktuje ten ciąg jak normalną ulicę.

Straż miejska z kolei usprawiedliwia się, że reaguje na przypadki łamania zakazu wjazdu. – Bywa jednak, że wóz dostawczy wiezie żywność z innego miasta, kierowca zabłądził, a towar musi dowieźć – tłumaczą strażnicy.

Łapanki na tych kierowców, którzy bezprawnie poruszają się śródmiejskim deptakiem, organizuje także policja. Ostatnio kilku zmotoryzowanych ukarano mandatami. Nie stało się to jednak nauczką, bo wielu wciąż wjeżdża pojazdami w strefę przeznaczoną tylko dla pieszych. – Będą dalsze takie akcje – zapowiada podinspektor Maciej Dyjach, naczelnik sekcji ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Przed nadchodzącym sezonem turystycznym przechodniów na deptaku będzie jeszcze więcej. Notoryczne łamanie zakazu wjazdu samochodów na ulice 1. Maja i Konopnickiej może okazać się niebezpieczne. Wielu jeleniogórzan i gości porusza się po tych traktach z małymi dziećmi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~DANIELLOO17 9-06-2006 14:32
JAK KTOŚ JEST DOSTAWCĄ TO CO MA ZROBIĆ?? NIE BEDZIE NIÓSŁ KARTONÓW PRZEZ CAŁĄ ULICE 1 MAJA:/ WIEM CO MÓWIE ...BUSY I CIEZARÓWKI MUSZA WJEŻDZAĆ
~zyrant 9-06-2006 15:33
Nie przesadzajcie, od paru dni zauważyłem ja Strażnicy stoją pod ratuszem i sprawdzają każde przejeżdżające auto, tych co wjechali pod zakaz odpowiednio traktują. Widzę to ze swojego okna. Odkąd tam stoją to pod ratuszem zrobiła się pustka, parkują tylko pracownicy ratusza i z przepustką, a jeszcze pare dni temu sznurek aut stał cały dzień wzdłóż arkad. Tak więc zejdźcie trochę z tej Straży bo robią też potrzebną robote.
~Dziki 9-06-2006 18:29
DANIELLOO17-- dostawcy mogą jeździc w godz.6-11 oraz 17-22, w tych godzinach chyba można dowieźc towar do sklepów. Jak byś widział znaki i miał jakieś pojęcie na dany temat to może byś nie walił za każdym razem bezsęsownych komętarzy.
~cristo 9-06-2006 19:09
Tak, wszyscy maja racje tylko kostka brukowa położona na traktach za kilka lat bedzie do naprawy ;)
~SULOWO 9-06-2006 19:10
A co tam! Wczoraj z jednokierunkowej w przeciwnym kierunku wyjechał bez pardonu i pojechał.Przecież od skrzyżowania z ul.Armii Krajowej i Piłsudskiego do ul. Bankowej jest jeden kierunek ruchu! Być może od wczoraj ten odcinek jest dla nielicznych dwukierunkowy!!! Uwaga kierowcy!!!
~Patol 9-06-2006 22:23
Danielo ma racje ;-) czsami si emożna nie wyrobić z punktami i wjeżdzać tam w wyznaczonych godzinach. Pozatym to nei rozwiązuje całkowicie problemu wjazdu tam. Cricto: kostka brukowa jest dobra tylko jak zwykle ktoś przyciął na przetargu siano do swojej kielni i kosta jest położona trochę nieprofesjonalnie. Dobrze ze straż miejska jest zawsze za winklem ze swoją niezawodną blokadą !!!
~danielloo17 9-06-2006 23:42
-DZIKI- JA NA TEN TEMAT WIEM NAPRAWDE DUZO.....WIERZ MI ;)Mozna to wszystko rozwiązać jakby...zrobili wiecej miejsc parkingowych.
~bloczek 10-06-2006 8:17
Kolejny argument przeciwko straży miejskiej:) Może ktoś w końcu przejrzy na oczy i zlikwiduje darmozjadów! Blokady nie są rozwiązaniem, bo auto i tak stoi w tym miejscu gdzie stało! Ciekawe kiedy SM zacznie "zauważać" auta cwaniaków stojące na zakręcie pod restauracją "szanghaj" na bankowej!!!
~tomek.jg 10-06-2006 9:24
Panowie - kostka nie wytrzyma jezdzacych Starow - nawet ta dobrze polozona. Po takiej kostce to nawet osobowki nie powinny jezdzic bo ja zniszcza. Ale u nas jak zwykle musi odwrotnie. Niech dostawcy wysylaja mniejsze auta no i tylko do 11/po17 bo dosc mam ciaglego schodzenia im z drogi. Do tego powinno sie wprowadzic znaki Strefy dla Pieszych (czy jakos tak) gdzie pieszy zawsze ma pierwszenstwo!
~glosik 10-06-2006 13:35
Po I-go Maja to faktycznie jeżdżą dostawcy i cwaniaczki co nikogo się nie boją. Jeśli chodzi o dostawców to fakt, sam kiedyś woziłem towar i wiem co to znaczy, zaś co się tyczy cwaniaczków to tych powinni już dawno wyprostować. Jedzie taki "PAN" Mercedesem i tylko gapi się czy go wszyscy dokładnie widzą. f...rstwo!!.
~kazimierzp 10-06-2006 23:19
Ta kostka nie jest obliczona na ciężkie wozy! W całym cywilizowanym świecie dostawy towarów w centrach zabytkowych odbywają się w godzinach pozahandlowych i pojazdami małymi nie zajmujacymi zbyt wiele miejsca. Mogę też stwierdzić, ze wielu "wychowujacych innych" chetnie poucza jak sie powinno zachowywać a potem sami te zasady łamią. Sam byłem świadkiem jak jeden z radnych w poprzedniej kadencji (w tej też nim jest) grzmiał na sesji o wychowywaniu w poszanowaniu prawa, a potem wsiadł do swego poloneza i pojechał po zakazach Konopnicką! "Słowa uczą, a przykłady pociągają!"
~tomi 11-06-2006 13:08
Jestem tego samego zdania ze ci co maja towar i są dostawcami niech wjeźdżają ale ci którzy wjeźdżają by kogoś podwieźć lub do jakiegoś sklepu to powinni być ukarani MKK

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group