• Niedziela, 20 października 2019
  • Godz. 22:08
  • Imieniny: Ireny, Kleopatry
  • Czytających: 6946
  • Zalogowanych: 12
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Nagrodzeni za „Niepowtarzalność”

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 12 listopada 2007, 19:13
Aktualizacja: 19:44
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Uwielbienie swojej małej ojczyzny udowodnili uczestnicy konkursu literackiego „Niepowtarzalność”, którego laureatom w poniedziałek wręczono nagrody i wyróżnienia.

Na konkurs, którego zadaniem było napisanie wiersza lub opowiadania o urokach Jeleniej Góry i okolic, nadesłano 46 utworów. 33 prace wpłynęły w kategorii poezja, prozę wybrało 13 uczestników. Pomysłodawczynią wydarzenia jest pani Maria Suchecka ze Stowarzyszenia w Cieniu Lipy Czarnoleskiej, emerytowana dziennikarka, nauczycielka i osoba wielkiego serca dla miasta i regionu. Stowarzyszenie zmagania zorganizowało.

W nagrodzonych pracach przeważa wątek nostalgiczny za Jelenią Górą, miejscem mnóstwa przyjemnych i mniej przyjemnych skojarzeń z dawnych lub nie tak dawnych czasów. Pojawiają się znane z codzienności miasta krajobrazy trafnie opisane przez autorów, czy to za pomocą przekazu prozatorskiego, czy też w formie poetyckiej.

Jurorom najbardziej przypadło do gustu opowiadanie Magdaleny Grudy z Zabrza. Spośród uczestników poetów nie wyłoniono zwycięzcy. Dwa równorzędne drugie miejsca przyznano Ryszardowi Grzywaczowi z Cieplic oraz Jerzemu Ludasowi z Brauschweigu (Niemcy).

Wśród prozatorów trzecie miejsce przypadło Krystynie Sławińskiej z Lubania, zaś wyróżnienia za wiersze dostały Lidia Krzysztoń z Jeleniej Góry i Agnieszka Konopska z Lubania. Wyróżniono także opowiadania Natalii Twardy z Kostrzycy oraz Haliny Stankiewicz z Przesieki.
Kwalifikacją do druku jury nagrodziło dzieła Krystyny Susabowskiej z Sobieszowa oraz Bogdana Skirtuna z Nielestna.

Wszystkim składamy gratulacje, do których dołącza się wyżej podpisany, którego skromną osobę jurorzy nagrodzili drugim miejscem w kategorii prozatorskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~JesliWieszCoChcePowiedzieć 12-11-2007 23:08
No nie,Tejo, wklepała ci jakaś pańcia z Zabrza? czy młody talent idący na panteon sławy literackiej? BTW powinieneś wysłać swoje artykuły...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group