Poniedziałek, 22 czerwca
21°C Jelenia Góra
reklamy

Nagrody dla uczennic Liceum Plastycznego [FOTO]

Audio

Czytaj na głos

Autor: ZS 1 min czytania

Weronika Makowska (I miejsce) Katarzyna Ulanowska (II miejsce) i Anna Baranowska ( III Miejsce) – to uczennice Liceum Plastycznego Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze, które odebrały nagrody w konkursie inspirowanym twórczością wybitnego rzeźbiarza Cirillo dell Antonio.

reklamy
reklamy

Nagrody zostały wręczone w Muzeum Miejskim Domu Gerharta Hauptmanna w Jagniątkowie podczas otwarcie wystawy poświęconej twórczości wybitnego rzeźbiarza i pedagoga przedwojennej cieplickiej Szkoły Snycerskiej - Cirillo dell Antonio.  

Podczas uroczystości historię życia, twórczości i pracy pedagogicznej artysty przedstawiła Anna Szmodrak z Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze. W wykładzie nie zabrakło historii losów szkoły, nauczycieli i uczniów zarówno przedwojennej Szkoły Snycerskiej, ale również powojennej cieplickiej Szkoły Rzemiosł Artystycznych.

Na wystawie obok prac mistrza ze zbiorów muzealnych zaprezentowane zostały prace artysty i jego uczniów z prywatnych zbiorów Marka Wojtczuka. Nie zabrakło również prac rzeźbiarskich współczesnych kontynuatorów bogatych tradycji snycerskich jakimi są uczniowie Liceum Plastycznego „Rzemiosł Artystycznych” w Jeleniej Górze.

Otwarcie wystawy i wręczenie nagród uświetnił koncert fortepianowy Róży Wysockiej. Wystawę można oglądać do końca lutego 2014 roku. W dniach 30.11.2013 – 21.04.2014 r prace uczniów szkoły cieplickiej prezentowane będą również w Muzeum Śląskim w Gorlitz. 29 listopada 2013 r. o godz. 19.00 odbędzie się wernisaż wystawy.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca dla asystentki stomatologicznej PRACA DLA ASYSTENTKI STOMATOLOGICZNEJ Zakres obowiązków: • asystowanie lekarzowi stomatologowi podczas zabiegów (praca na cztery ręce) …

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka