Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 10142
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nagrody dla uczennic Liceum Plastycznego

Czwartek, 21 listopada 2013, 9:50
Aktualizacja: 9:54
Autor: ZS
Jelenia Góra: Nagrody dla uczennic Liceum Plastycznego
Fot. Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych
Weronika Makowska (I miejsce) Katarzyna Ulanowska (II miejsce) i Anna Baranowska ( III Miejsce) – to uczennice Liceum Plastycznego Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze, które odebrały nagrody w konkursie inspirowanym twórczością wybitnego rzeźbiarza Cirillo dell Antonio.

Nagrody zostały wręczone w Muzeum Miejskim Domu Gerharta Hauptmanna w Jagniątkowie podczas otwarcie wystawy poświęconej twórczości wybitnego rzeźbiarza i pedagoga przedwojennej cieplickiej Szkoły Snycerskiej - Cirillo dell Antonio.  

Podczas uroczystości historię życia, twórczości i pracy pedagogicznej artysty przedstawiła Anna Szmodrak z Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze. W wykładzie nie zabrakło historii losów szkoły, nauczycieli i uczniów zarówno przedwojennej Szkoły Snycerskiej, ale również powojennej cieplickiej Szkoły Rzemiosł Artystycznych.

Na wystawie obok prac mistrza ze zbiorów muzealnych zaprezentowane zostały prace artysty i jego uczniów z prywatnych zbiorów Marka Wojtczuka. Nie zabrakło również prac rzeźbiarskich współczesnych kontynuatorów bogatych tradycji snycerskich jakimi są uczniowie Liceum Plastycznego „Rzemiosł Artystycznych” w Jeleniej Górze.

Otwarcie wystawy i wręczenie nagród uświetnił koncert fortepianowy Róży Wysockiej. Wystawę można oglądać do końca lutego 2014 roku. W dniach 30.11.2013 – 21.04.2014 r prace uczniów szkoły cieplickiej prezentowane będą również w Muzeum Śląskim w Gorlitz. 29 listopada 2013 r. o godz. 19.00 odbędzie się wernisaż wystawy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group