Poniedziałek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 7347
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nagroda miasta Szklarskiej Poręby dla Juliusza Naumowicza

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Czwartek, 12 stycznia 2012, 8:21
Aktualizacja: 17:45
Autor: Accipiter
Fot. Organizator
W miniony poniedziałek w Szklarskiej Porębie w Szałasie „Sielanka” przy Wodospadzie Kamieńczyka miała miejsce szósta edycja Spotkania Opłatkowo–Noworocznego Ludzi Gór. Podczas spotkania uroczyście wręczono prestiżową nagrodę miasta Szklarskiej Poręby.

Laureatem nagrody został Juliusz Naumowicz. W tradycyjnym ceremoniale w na cześć Wielkiego Mistrza Sudeckiego Bractwa Walońskiego przypomniano jego zasługi: „od dzieciństwa związany ze Szklarską Porębą i naszymi górami. Uprawiał niemal wszystkie sporty, absolwent wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego.

Wiele razy ciężko doświadczony przez życie, za każdym razem jednak się podnosił. Wskrzesiciel przywrócenia idei walońskiej, pomysłodawca i założyciel Sudeckiego Bractwa Walońskiego, które ma swoją siedzibę opodal wodospadu Szklarki. Człowiek, który uczynił Szklarską Porębę mineralogiczną stolicą Polski. I tej stolicy Król.”

Sam bohater ze względów zdrowotnych nie mógł przybyć na spotkanie i osobiście odebrać wyróżnienia. W jego imieniu nagrodę wręczoną przez burmistrza Szklarskiej Poręby Grzegorza Sokolińskiego odebrała najbliższa rodzina.

W tegorocznym Spotkaniu Ludzi Gór uczestniczyli m.in.: ks. biskup Stefan Cichy, ordynariusz diecezji legnickiej, posłanki Zofia Czernow i Marzena Machałek, starosta jeleniogórski Jacek Włodyga, oraz przewodnicy górscy i goprowcy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~jeden z nas 12-01-2012 9:40
Julek gratulacje pozdrawiam
~szklarz 12-01-2012 10:51
wielkie podziękowania dla Janki i Jurka Sieleckich, gospodarzy wieczoru
~Jędza 12-01-2012 12:41
Brawa i gratulacje dla Pana Julka:) :) Jednak ogromny minus dla Burmistrza,który na takie bajery wydaje fortuny a nie potrafi zorganizować tak prioretytowego zadania jakim jest odśnieżenie Szklarskiej Poręby zwłaszcza,że teraz zaczną się ferie. Ja się pytam -jakie wrażenia mają wywieźć turyści???- czy mają już tu nie wracać-to o to Panu chodzi? Wstyd i hańba Panie Sokoliński!!!!
~Krucze Skały 12-01-2012 13:36
Gratulacje Mistrzuniu :)
~ze Szklarsk 12-01-2012 14:39
gratulacje dla JULA :)) , W sprawie słabego odśnieżania ulic i chodników Szklarskiej; przyczyną może być jakiś "słabowity" sprzęt do odśnieżania lub jego niewłaściwe użytkowanie, że tak często się psuje i ma ograniczone moce odśnieżeniowe...
~ze Szklarsk 12-01-2012 14:44
gratulacje dla JULA :)) , W sprawie słabego odśnieżania ulic i chodników Szklarskiej; przyczyną może być jakiś "słabowity" sprzęt do odśnieżania lub jego niewłaściwe użytkowanie, że tak często się psuje i ma ograniczone moce odśnieżeniowe...
Piipi Jelonkowa 12-01-2012 17:11
~BRAVO ! ..dla Pana Juliusza ! .. jest teraz KRÓLEM ! .. czas na odlot tego straszydła ze skweru Radiowej Trójki ! /..przy.Duch Gór /

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group