Niedziela, 13 czerwca
Imieniny: Antoniego, Lucjana
Czytających: 5204
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Nagroda miasta Szklarskiej Poręby dla Juliusza Naumowicza

Czwartek, 12 stycznia 2012, 8:21
Aktualizacja: 17:45
Autor: Accipiter
REGION JELENIOGÓRSKI: Nagroda miasta Szklarskiej Poręby dla Juliusza Naumowicza
Fot. Organizator
W miniony poniedziałek w Szklarskiej Porębie w Szałasie „Sielanka” przy Wodospadzie Kamieńczyka miała miejsce szósta edycja Spotkania Opłatkowo–Noworocznego Ludzi Gór. Podczas spotkania uroczyście wręczono prestiżową nagrodę miasta Szklarskiej Poręby.

Laureatem nagrody został Juliusz Naumowicz. W tradycyjnym ceremoniale w na cześć Wielkiego Mistrza Sudeckiego Bractwa Walońskiego przypomniano jego zasługi: „od dzieciństwa związany ze Szklarską Porębą i naszymi górami. Uprawiał niemal wszystkie sporty, absolwent wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego.

Wiele razy ciężko doświadczony przez życie, za każdym razem jednak się podnosił. Wskrzesiciel przywrócenia idei walońskiej, pomysłodawca i założyciel Sudeckiego Bractwa Walońskiego, które ma swoją siedzibę opodal wodospadu Szklarki. Człowiek, który uczynił Szklarską Porębę mineralogiczną stolicą Polski. I tej stolicy Król.”

Sam bohater ze względów zdrowotnych nie mógł przybyć na spotkanie i osobiście odebrać wyróżnienia. W jego imieniu nagrodę wręczoną przez burmistrza Szklarskiej Poręby Grzegorza Sokolińskiego odebrała najbliższa rodzina.

W tegorocznym Spotkaniu Ludzi Gór uczestniczyli m.in.: ks. biskup Stefan Cichy, ordynariusz diecezji legnickiej, posłanki Zofia Czernow i Marzena Machałek, starosta jeleniogórski Jacek Włodyga, oraz przewodnicy górscy i goprowcy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group