Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 7128
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Naga krzywda

Środa, 13 września 2006, 0:00
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Policja sprawdza, czy ośmioletni chłopiec był molestowany przez nastoletnich oparawców – doniosło w środowym wydaniu Słowo Polskie Gazeta Wrocławska.

Wstrząśnięta relacją chłopca matka zawiadomiła prokuraturę. Jej synek wyznał jej, że starsi koledzy kazali mu pozować nago do zdjęć. Miał być również bity i szykanowany. Dramat rozegrał się na kolonii.

Policja bada sprawę pod kątem znęcania się fizycznego i psychicznego nad chłopcem. Dochodzenie ma wyjaśnić, czy koledzy, z którymi nad morzem wypoczywał mały jeleniogórzanin, wykorzystali go seksualnie.

Zawiadomienie złożone przez matkę trafiło do Sądu Rodzinnego i Nieletnich. Aby odtworzyć przebieg wydarzeń trzeba przesłuchać wszystkich uczestników.

Najprawdopodobniej dwóch dwunastolatków kazało rozebrać się kilkuletniemu chłopcu. Potem mieli mu robić nago zdjęcia. Malec był bity przez uczestników kolonii. Znęcano się nad nim także psychicznie. Był wyzywany i poniżany. Teraz jest pod opieką psychologa.
Wypoczywał w grupie 12, 13 i 14-latków. Sąd wyjaśni, dlaczego, ponieważ dziecko powinno przebywać w grupie rówieśników.

Jak doniosła gazeta, współorganizatorem kolonijnego wyjazdu był Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze. Jego dyrekcja przyznaje, że matka chłopca złożyła tam skargę. Jednocześnie MOPS informuje, że organizator kolonii został wyłoniony w przetargu i miał pozwolenie wydane przez kuratorium oświaty.

Gazeta przypomina inne destrukcyjne zachowania nastolatków, choćby kamiennogórski przypadek, kiedy to w niepublicznym gimnazjum w szkolnej toalecie sfilmowano telefonem komórkowym chłopców, którzy uprawiali tam seks oralny.
Kiedy skandal wyszedł na jaw, okazało się, że obaj gimnazjaliści pochodzą z tak zwanych dobrych domów.

Więcej w Słowie Polskim Gazecie Wrocławskiej

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
396
Tak
28%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group