Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 7137
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Nadleśniczy bez części wyroku

Środa, 12 lipca 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 12 lipca 2006, 8:42
Autor: Nowiny Jeleniogórskie
Kotlina Jeleniogórska: Nadleśniczy bez części wyroku
Fot. Archiwum
Nadleśniczy nadleśnictwa Śnieżka w Kowarach Tadeusz D. będzie nadal mógł pełnić tę funkcję. Sąd drugiej instancji uchylił w tym zakresie wyrok sądu rejonowego wobec mężczyzny, który został skazany w marcu za przekroczenie uprawnień – doniosły Nowiny Jeleniogórskie.

Tadeusz D. został wtedy skazany na pół roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata i dwuletni okres zajmowania stanowisk kierowniczych w Lasach Państwowych. Zdaniem sądu, przekroczył on swoje uprawnienia, umarzając postępowanie w sprawie kradzieży drewna, mimo że znał sprawcę, a oprócz tego nakazał swojemu podwładnemu ukryć protokół przesłuchania świadka.

Apelację od tego orzeczenia złożył obrońca nadleśniczego mec. Andrzej Graunitz:
- To było zbyt surowe orzeczenie wobec mojego klienta. Sąd potraktował go humanitarnie. Gdzie dziś 57-letni człowiek, który ponad 30 lat przepracował w Lasach Państwowych, znalazłby pracę? Dlatego jestem zadowolony z tego rozstrzygnięcia.

Sąd drugiej instancji zmienił też nieco kwalifikację prawną czynu zarzucanego Tadeuszowi D. Uznał, że nie przekroczył on swoich uprawnień, ale umarzając postępowania w sprawie kradzieży drewna, w sytuacji gdy znał sprawcę - utrudnił postępowanie karne.

Nadleśniczy Tadeusz D. jest od wielu tygodni na zwolnieniu lekarskim. Zamierza jednak wystąpić do Rzecznika Praw Obywatelskich o kasację wyroku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group