Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 7104
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nadgorliwość jest najgorsza

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 28 marca 2008, 7:43
Aktualizacja: 8:48
Autor: AGA
Strażnicy miejscy podczas czwartkowej wizji lokalnej.
Fot. AGA
Jeleniogórzanka naskarżyła straży miejskiej na mieszkańców pobliskiej ulicy, którzy – jej zdaniem – zaniedbali podwórko przy bloku. Prawda okazała się zupełnie inna. A pomówieni lokatorzy radzą wystrzegać się nadgorliwych sąsiadów.

Pani Jadwiga z ul. Ogińskiego opisała strażnikom miejskim podwórko przed blokiem przy ul. Noskowskiego 2. Stwierdziła, że jest to nieużywany wybieg dla psów.– Z trzech stron zarośnięty jest żywopłotem, w środku widać tunel złożony z desek, pełno tam śmieci – skarżyła się w rozmowie z nami. Twierdzi, że miejsce w ogóle nie jest używane i straszy swoim wyglądem. – Często przechodzę tędy i nikt mi nie wmówi, że to jest ogródek. Postanowiłam w końcu zainterweniować – dodała.

Pismo trafiło na biurko Jerzego Górniaka, komendanta straży miejskiej. – Potraktowaliśmy je poważnie, jak każdą inną sprawę. Funkcjonariusze długo jednak szukali miejsca, o którym pisała ta pani i ostatecznie okazało się, że nie jest to żaden wybieg dla psów, ale ogródek, który od Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej dzierżawi od dwudziestu lat starszy mężczyzna – mówi Jerzy Górniak. We wrześniu JSM przekazała go nowej osobie, która zobowiązała się przystrzyc żywopłot i zaprowadzić w nim porządek.

W czwartek (27 marca) strażnicy miejscy i przedstawicielka JSM udali się na wizję lokalną, aby porozmawiać z właścicielem ogródka i lokatorami. Mieszkańców bloku przy ul. Noskowskiego 3 cała sytuacja jednocześnie bawi i dziwi.

Zapewniają, że ogródek nigdy im nie przeszkadzał i nie mogą zrozumieć, dlaczego skargę złożyła osoba mieszkająca na zupełnie innej ulicy. – Jak komuś może przeszkadzać kawałek zieleni pod oknem? Wiadomo, że zimą wygląda to trochę gorzej, ale dziwne, żeby było inaczej – mówi jedna z sąsiadek. – Jaki wybieg? Nigdy nie widziałam tam żadnego psa, co najwyżej kot wygrzewa się na słońcu – dodaje.

Nowa właścicielka wyjaśnia, że z desek zbudowane jest rusztowanie, po którym pną się winogrona, a w środku znajdują się ławeczki, gdzie latem można usiąść i odpocząć w cieniu.

Rafał Koko, kierownik rejonu Zabobrze zapewnia, że straż miejska skieruje do pani Jadwigi pismo ze szczegółowymi wyjaśnieniami. – Teren jest własnością JSM, a podczas wizji lokalnej stwierdziliśmy, że znajduje się tam jedynie ogródek. Właścicielka zobowiązała się o niego zadbać, a sąsiedzi nigdy nie mieli zastrzeżeń do tego miejsca – wyjaśnia.

– Nie słyszałem, aby inni sąsiedzi skarżyli się i śmieszy mnie, że ktoś może w tym miejscu widzieć wybieg dla psów – mówi jeden z lokatorów. – Cóż, wiadomo, od czego gorsza jest nadgorliwość – kwituje mężczyzna.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~cdi 28-03-2008 8:45
To chyba jakis artykuł sponsorowany!? Co to kogo obchodzi jak sie sąsiedzi miedzy soba żrą?!
~A 28-03-2008 12:57
Boże jak ja nienawidze takich ludzi. Wtykają nos we wszystko co się tylko da.
~_rymcycymcy__ 28-03-2008 13:02
Pani Jadzia się palnęła ...bo tam jest wybieg dla burasów wąsatych i psy boją się tam wchodzić.
~cyganowa 28-03-2008 15:20
bo to Polska właśnie...
~xxx 28-03-2008 18:05
dowalic kare wiecej nie bedzie klamac
~bel 28-03-2008 21:11
kupilem mieszkanie na zabobrzu i zaluje wiekszego gnojowiska chyba w calej Jeleniej nie ma wiekszosc to wiesniaki ze wsi ktorym kupy psie nie przeszkadzaja wyjdzie z psem widzialem nie raz pies wali kupe nie mala a on swiruje ze nie widzi wiec wlasciciele sa gorsi jak te ich zasrane pieski
~szmula 28-03-2008 21:46
na pewno słyszała głos....z Torunia.
~do | ~bel 28-03-2008 23:04
do tego :paniska" które nie mogą ruszyć swoich 4 liter i parkują na trawnikach.
piipi 29-03-2008 0:16
...do - [~bel..]...NIE zaluj..bo Zabobrze jest fajne i wesole !!. ~Centrum Jelonki ...zgadza sie z Twoim opisem...bo tutaj rowniez sa pieski !!.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group