Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 6892
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nabór do gimnazjów z szeroką ofertą

Sobota, 23 maja 2015, 7:57
Aktualizacja: 8:01
Autor: Angela
Jelenia Góra: Nabór do gimnazjów z szeroką ofertą
W Gimnazjum nr 4 uczniowie mogą zapisać się do klasy działającej pod patronatem służb mundurowych i ratunkowych
Fot. Angela
Od 2 do 25 czerwca potrwa nabór do jeleniogórskich gimnazjów. Potwierdzić chęć chodzenia do placówki z tzw. obwodu lub zapisać się do szkół spoza swojego rejonu można za pomocą witryny www.jeleniagora–gim.edu.com.pl lub osobiście w sekretariacie szkoły.

W Jeleniej Górze funkcjonuje sześć gimnazjów, w tym: dwa samodzielne i cztery w zespołach szkół.
- Klasy szóste szkół podstawowych opuszcza ponad 600 uczniów i tyle samo przygotowano miejsc w gimnazjach – informuje Paweł Domagała, naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu UM w Jeleniej Górze. Warto jednak pamiętać, że w przypadku gimnazjum obowiązuje rejonizacja. – Pierwszeństwo zapisania się do szkoły mają dzieci z rejonu danego gimnazjum. O przyjęciu decyduje liczba punktów uzyskanych w procesie rekrutacji na podstawie kryteriów zawartych w statucie tego gimnazjum. Dodatkowy nabór dla osób spoza rejonu będzie prowadzony tylko na wolne miejsca – mówi naczelnik wydziału oświaty.

Dla nikogo nie powinno jednak zabraknąć ciekawych zajęć. Dla aktywnych fizycznie są klasy sportowe w: Gimnazjum nr 1 - koszykówka (dziewczęta i chłopcy), Gimnazjum nr 3 w Zespole Szkół Elektronicznych - lekkoatletyka, pływanie (dziewczęta i chłopcy), Gimnazjum nr 4 - piłka ręczna (dziewczęta) oraz w Gimnazjum nr 5 w Zespole Szkoły Podstawowej nr 15 i Gimnazjum nr 5 - sporty zimowe.
Ci, którzy chcą rozwijać się językowo mogą skorzystać z oferty: dwujęzycznego Gimnazjum w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1, Gimnazjum nr 4 (w którym działa klasa z rozszerzonym językiem hiszpańskim) oraz Gimnazjum w Zespole Szkół Rzemiosła Artystycznych (w którym działa klasa z rozszerzonym językiem angielskim).

Miłośnicy informatyki mogą skorzystać z oferty Gimnazjum nr 3 w Zespole Szkół Elektronicznych i Gimnazjum nr 3, w którym działa klasa ze zwiększoną liczbą godzin z informatyki, matematyki i języka angielskiego. Natomiast, w Gimnazjum nr 4 dodatkowo działa klasa pod patronatem służb mundurowych i ratunkowych.

- Oferta jest bardzo szeroka, urozmaicona i każdy z pewnością znajdzie szkołę dla siebie – podsumowuje naczelnik Paweł Domagała.

Film Telewizji StrimeoTV

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group