Wtorek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 11621
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nabici w telewizory

Piątek, 21 lipca 2006, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 21 lipca 2006, 8:21
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Jelenia Góra: Nabici w telewizory
Fot. Jelonka.com
Wpłacili po 99 zł. W zamian mieli dostać nagrodę wartości ponad ośmiu tysięcy złotych. Nabrać dali się młodzi i dobrze wykształceni mieszkańcy stolicy Karkonoszy – poinformowało w piątkowym wydaniu Słowo Polskie Gazeta Wrocławska.

Kilkudziesięciu jeleniogórzan dostało listy z informacją, że wygrali telewizor marki Grundig z płaskim ekranem i odtwarzaczem DVD, wart 8,4 tys. zł.

– Ludzie, aby otrzymać telewizor, mieli wpłacić symboliczną kwotę na podane konto – mówi Jadwiga Reder-Sadowska, miejska rzeczniczka praw konsumentów w Jeleniej Górze.

Kilku „szczęściarzy” dało się nabrać i wpłaciło 99 zł. Niestety, na nagrodę nie mają co liczyć. Pieniądze trafiają do warszawskiej skrytki pocztowej. Jadwiga Reder-Sadowska próbowała dotrzeć do oszustów. Nie udało się. Dlatego szanse na odzyskanie pieniędzy są niewielkie.

– Kilka miesięcy temu powiadomiono mnie telefonicznie, że wygrałam wycieczkę. Miałam jak najszybciej zadzwonić pod wskazany numer i podać imię i nazwisko – wspomina jedna z jeleniogórzanek. Ona nie dała się oszukać. – Zdziwiłam się, bo przecież nie brałam udziału w żadnym konkursie. Potem moi znajomi mieli podobne sytuacje – dodaje.

Taki proceder jest często stosowany. Za minutę takiego połączenia trzeba zapłacić 7 zł.
W regionie jeleniogórskim na ludzkiej naiwności żerują też inni oszuści. Do rzecznika praw konsumentów zgłaszały się osoby, które za 150 zł kupiły poduszki rehabilitacyjne, warte dziesięć razy mniej.

– Nie wierzmy w to, że dostaniemy coś za darmo. Najlepiej od razu tego typu przesyłki wyrzucać do kosza – radzi Jadwiga Reder-Sadowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
812
Jest nowy
6%
1-5 lat
15%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Nie mówią po polsku
 
112
Oddali hołd zmarłym
 
112
Interwencja pod galerią
 
Edukacja
Tak przywitali mistrzynię!
 
Aktualności
Porzucili samochody na drodze!
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group