Czwartek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 9661
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nabici w dawne koszary

Niedziela, 19 października 2008, 8:16
Aktualizacja: Poniedziałek, 20 października 2008, 8:17
Autor: Mar
JELENIA GÓRA: Nabici w dawne koszary
Fot. Mar
Mieszkańcy powojskowego bloku przy ulicy Kadetów 5 zapłacili deweloperowi w ubiegłym roku za mieszkania okazyjną cenę. Tak przynajmniej przekonywał tych, którzy nie od razu decydowali się na wpłacenie kilkudziesięciu tysięcy złotych. Teraz plują sobie w brodę, bo mieszkają wśród niedoróbek rodem z filmu Alternatywy 4.

W sobotę zdesperowani właściciele mieszkań, spotkali się z kierownikiem budowy, Renatą Kielą, która wysłuchała skarg i próśb o zakończenie inwestycji.

Mieszkania w atrakcyjnym miejscu, bo na terenie dawnych koszar pod Jeleniami. Spokój, przyroda na wyciągnięcie ręki i okazyjna cena za metr kwadratowy. Jednak nikt nie dostał do ręki aktu notarialnego potwierdzającego własność, ludzie mają w ręku jedynie umowy przedwstępne. Balkony bez podłóg wyglądają jak z filmu Barei. Wykonawcy przychodzą i odchodzą, a ilość usterek i niedoróbek rośnie z dnia na dzień.

- Mieszkanie miało być oddane do użytku do końca grudnia 2007 roku – mówi Anna Komar – dostaliśmy je w lutym tego roku, ale tylko dlatego, że wydreptałam je w firmie Indom, która pośredniczyła w sprzedaży mieszkań. Dokumentu potwierdzającego własność nie mam do tej chwili, bo prezes Teodor Madela zapadł się pod ziemię. Na własny koszt musieliśmy założyć liczniki energii elektrycznej, chociaż według umowy wszystkim jednocześnie miała to załatwić firma Indom. Kolejna niedotrzymana obietnica.

- Balkony nie zostały jeszcze wykonane, gdyż wycofała się firma, która miała je dokończyć – tłumaczyła pani kierownik – znalazłam kolejnego wykonawcę, ale jak widzę tempo prac, to nie wierzę, że skończą do końca listopada. Natomiast akty własności to już nie moja sprawa, to muszą załatwić lokatorzy i sprzedający. Nie wiem też, dlaczego ludzie nie mogą się z nim skontaktować.

Więcej – w poniedziałkowym wydaniu drukowanej Jelonki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
958
Jest nowy
6%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
 
Aktualności
Zaklęcie rozświetliło choinkę
 
Aktualności
Huczne otwarcie lodowiska
 
Aktualności
Choinka koło Ratusza już świeci
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group