Piątek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 10425
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Na zdrowie pań, panowie

Środa, 8 marca 2006, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 10 marca 2006, 10:09
Autor: Agata, TEJO
Jelenia Góra: Na zdrowie pań, panowie
Fot. Krzysiek
W środę swoje święto fetują panie. Czy Dzień Kobiet obchodzony był w jeleniogórskich uczelniach, szkołach i zakładach pracy?

– Dostałam od swojego chłopaka różę i buziaka. I zawsze tak jest. Co roku dostaję od niego kwiaty albo jakiś drobny prezent. To bardzo przyjemne święto. Dla mnie dzień kobiet mógłby być codziennie – śmieje się Magda, studentka drugiego roku Kolegium Karkonoskiego.
Ale nie wszyscy podzielają jej entuzjazm. – Nie obchodzimy w żaden sposób tego święta – mówi o sobie i swoim wybrańcu Ania z III roku KK.

A co o Dniu Kobiet sądzą przedstawiciele płci brzydkiej? – Rano złożyłem życzenia mamie i siostrze, a później spotkam się z dziewczyną i też pewnie jej będę życzył wszystkiego najlepszego – zapewnił Michał, student kolegium.
Inni studenci kupili swoim dziewczynom lub koleżankom kwiatek (najczęściej czerwoną różę), lub maskotkę. Było też sporo żartobliwych życzeń wysłanych sms-em.

Niektórzy wykładowcy, zwłaszcza ci starsi, na początku zajęć złożyli wszystkim studentkom życzenia. Ale taryfy ulgowej dla pań w tym dniu nie zastosowano.
W szkołach Dzień Kobiet obchodzono bez pompy. Często uczniowie składali się na symboliczne podarunki dla swoich koleżanek. Bardziej uroczyście święto pań potraktowały dzieci. Dla swoich nauczycielek przygotowały okolicznościowe laurki.

Dnia Kobiet nie obchodzono oficjalnie w zakładach pracy. Ale Renata Żołądziejewska, sprzedawczyni w delikatesach „Wiatr” powiedziała, że ceni sobie to święto i chciałaby, aby trwało ono przez cały rok.
Tak samo twierdzą fryzjerka Elżbieta Rudańska oraz kosmetyczka Emilia Malec.

Ludzie urodzeni w połowie lat osiemdziesiątych nie pamiętają uroczystych akademii czy apeli oraz całej tej otoczki Dnia Kobiet z czasów PRL. Starsi dobrze z tego sobie zdają sprawę. Nie wszyscy wracają do tej tradycji.

Tymczasem wszystkie panie chcą, aby ktoś je docenił. Pewnie nie tylko 8 marca, lecz także codziennie. Tak więc do dzieła, panowie!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
1063
Tak, regularnie
25%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
24%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Rzucają wyzwanie Orlenowi!
 
Rozmowy Jelonki
Dostali 8 mln zł na szkołę
 
Aktualności
W nocy burze w Jeleniej Górze
 
10 pytań do...
Kulinarnie jestem patriotą
 
112
Potrącenie 13–latki na pasach
 
Kultura
Koncertowe rarytasy na koniec sezonu
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group