Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 3491
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Na Zabobrzu nie połamią nóg

Wtorek, 22 lipca 2008, 16:28
Aktualizacja: Środa, 23 lipca 2008, 7:25
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Na Zabobrzu nie połamią nóg
Fot. Angela
Z wybudowanych schodów oraz asfaltowego zjazdu cieszą się mieszkańcy ulicy Szymanowskiego i przyległych, którzy kilkakrotnie interweniowali w tej sprawie niebezpiecznego zejścia. Pochyły łącznik z ulicy Jana Pawła II, nieopodal przystanku MZK w stronę Szymanowskiego, był bardzo nie tylko niebezpieczny, ale dla wielu, w ogóle niedostępny.

Koszt niebagatelny, bo około 25 tysięcy złotych, ale efekt godny zauważenia. Mowa o nowo wybudowanym zejściu z ulicy Jana Pawła II w stronę Szymanowskiego naprzeciwko salonu samochodowego Dzięciołowski, gdzie jeszcze niedawno potykali się i przewracali mieszkańcy Zabobrza I.

– Osoby młode jeszcze dawały sobie radę z tym zejściem, ale ja chodziłam szmat drogi na około, żeby nie złamać sobie nogi – mówi pani Leokadia z ul. Paderewskiego. Podobnie musiały robić osoby niepełnosprawne, które poruszały się na wózkach inwalidzkich. Bywało, że ktoś się tu przewrócił, poślizgnął i uszkodził sobie coś. Sprawę wielokrotnie zgłaszaliśmy do wspólnoty mieszkańców.

A ta udała się z wnioskiem do Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. Od kilku dni mieszkańcy cieszą się już z nowo wybudowanych schodów, stabilnej barierki oraz asfaltowego zjazdu dla osób niepełnosprawnych i rowerów.

Jerzy Bigus, wiceszef ZMDiM przyznaje, że wybudowanie zejścia to wspólna inicjatywa mieszkańców, wspólnot i urzędników. – Wiedzieliśmy, że jest tam niebezpiecznie, ale wcześniej nie było na to pieniędzy. Przy okazji modernizacji ulic podjęliśmy jednak decyzję o wybudowaniu schodów oraz zjazdu dla osób niepełnosprawnych i rowerzystów – przyznaje.

Dla poprawy bezpieczeństwa w tym miejscu ułożono również progi spowalniające ruch samochodów oraz przemalowano pasy tak, by razem gwarantowały mieszkańcom bezpieczeństwo.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group