Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6761
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: "Na tatrzańskich szlakach" - prelekcja Piotra Norko w Muzeum Przyrodniczym

Piątek, 28 stycznia 2005, 0:00
Aktualizacja: Środa, 8 lutego 2006, 15:21
Autor: DZ
Jelenia Góra: "Na tatrzańskich szlakach" - prelekcja Piotra Norko w Muzeum Przyrodniczym
Fot. DZ
Podczas ostatniej prelekcji mięliśmy przyjemność podziwiać krajobraz Gór Kaczawskich. Tym razem wraz z Panem Piotrem Norko wybraliśmy się wprost na tatrzańskie szlaki.

Ta kolejna i niezwykle interesująca prelekcja odbyła się 20 stycznia. Już na samym wstępie Pan Piotr starał się nas przekonać do tego, że krajobraz Tatr jest jednym z najpiękniejszych krajobrazów na świecie. W swoim przekonaniu utwierdził nas natomiast, przedstawiając kolejną fascynującą kolekcję zdjęć zrobionych w trakcie swoich licznych wypraw w tamtejsze rejony. Fotografie przedstawiały miejsca do których większość osób nie ma prawa wstępu, ze względu na ochronę pewnych gatunków roślin oraz zwierząt. Miejsca te w większości są także bardzo niebezpieczne z uwagi na swoje naturalne ukształtowanie, dlatego też tylko osoby o dużym doświadczeniu oraz specjalnych uprawnieniach mają do nich dostęp. Jednak dzięki licznym prelekcjom mamy jedyną i niepowtarzalną okazję na to, aby zaczerpnąć trochę źródłowych informacji na temat miejsc, które nas interesują. Było to kolejne spotkanie na którym oprócz samych krajobrazów, mogliśmy zapoznać się z tamtejszą fauną oraz folklorem.
Podczas prelekcji oprócz muzyki nie zabrakło również komentarzy, ciekawych opowieści, a nawet dodatków w postaci wierszy Kazimierza Przerwy Tetmajera, dla którego wielkim natchnieniem był właśnie przepiękny krajobraz Gór Tatrzańskich. Na koniec Pan Piotr przestrzegał jednocześnie wszystkich uczestników spotkania przed degradacją środowiska i to nie tylko tatrzańskiego, ale również tego w którym znajdujemy się na co dzień.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group