Piątek, 5 marca
Imieniny: Adriana, Oliwii
Czytających: 7086
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

DOLNY ŚLĄSK: Na szkoleniu zginął celnik, postrzelił go instruktor

Wtorek, 31 stycznia 2012, 12:59
Aktualizacja: Środa, 1 lutego 2012, 8:24
Autor: bc
DOLNY ŚLĄSK: Na szkoleniu zginął celnik, postrzelił go instruktor
Fot. dtp
Wczoraj w Legnicy, podczas szkolenia pracowników grup mobilnych z oddziałów zamiejscowych Wrocławskiej Izby Celnej, 40–letni instruktor postrzelił śmiertelnie w prawą skroń 39–letniego funkcjonariusza z Jeleniej Góry. Mężczyzna zginął na miejscu. Okazało się, że w magazynku broni szkoleniowca, najpewniej przez nieuwagę, został jeden nabój...

Rzeczniczka wrocławskiej Izby Celnej Aleksandra Pokora nie udziela informacji na temat tragedii w Legnicy. - Mogę tylko potwierdzić nieszczęśliwy wypadek w Legnicy – powiedziała nam dzisiaj. - Sprawę bada Prokuratura Okręgowa w Legnicy – dodała.

- Do wypadku doszło w poniedziałek około 16.15 na trzecim piętrze Urzędu Celnego w Legnicy, gdzie odbywało się szkolenie grupy mobilnej z wydziału do spraw przestępczości zorganizowanej wrocławskiej IC – poinformowała nas prokurator Liliana Łukasiewicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Okresowe zajęcia dla funkcjonariuszy z Jeleniej Góry i Legnicy prowadził instruktor z wrocławskiej IC. - Tematem szkolenia było stosowanie technik przymusu bezpośredniego. Przed zajęciami instruktor polecił wypiąć magazynki z pistoletów – powiedziała Liliana Łukasiewicz. - Następnie udzielał uczestnikom zajęć indywidualnego instruktażu. I w trakcie takiego instruktażu, kiedy obaj mężczyźni stali blisko siebie, trzymany przez prowadzącego zajęcia pistolet wypalił – dodała.

Jak ustalił prokurator, w jednym z magazynków należących do broni instruktora brakowało jednego naboju. To on śmiertelnie ranił funkcjonariusza z Jeleniej Góry. Śledczy wszczęli postępowanie w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci. Podejrzany został zatrzymany na 48 godzin.

- Powołani zostali biegli z zakresu medycyny sądowej i z zakresu balistyki. Zabezpieczono broń instruktora i pozostałych uczestników szkolenia. Jutro zostanie wykonana sekcja zwłok funkcjonariusza. Także jutro, a najpóźniej pojutrze będzie znana opinia biegłego z zakresu balistyki – poinformowała prokurator Łukasiewicz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (60) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group